MÜYAP Ani Bir Kararla Youtube’dan Ayrıldı

Birçok Albümün ve Müzik parçasının telifini elinde tutan ve bu albümleri Youtube üzerinden müzikseverlere sunan Müyap bugün ani bir kararla Youtube sayfasını kapattı.

Kısa adıyla MÜYAP olarak bilinen Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği tarafından resmi bir açıklama yapılmazken Twitter üzerinden sorulan bir soru üzerine DMC Yöneticilerinden Samsun DEMİR tarafından ilk bilgiyi vermiş oldu.

Samsun DEMİR tarafından yapılan açıklamaya göre MÜYAP Dijital Platformlardan Çekilme kararı aldı ve bunu uygulamaya koydu.

Bunun altında yatan sebep neydi, MÜYAP milyonlarca kişi tarafından izlenilen ve takip edilen sayfasını neden yayından kaldırdı henüz netlik kazanmış durumda değil.

Müyap Ani Bir Kararla Youtube Kanalını Kapattı
Müyap Ani Bir Kararla Youtube Kanalını Kapattı

Ancak MÜYAP tarafından eklenilen videoların sistemden silinmesi birçok kullanıcı açısından büyük bir sıkıntı. Çünkü Telif Hakları sebebiyle zaten birçok albüm direkt olarak MÜYAP tarafından Youtube serverlarından sildirilmişti.

Daha önceki dönemde de Videolara Erişimi kapatan MÜYAP videoları silmişti. Daha sonra YOUTUBE ile anlaşma yoluna giden MÜYAP, MSG ile birlikte Youtube üzerinden Reklam Payı almak şartı ile videoları tekrar yüklemişti.

Bu süreçte MSG – MÜYAP – Youtube arasında bir Mali Kriz yaşandığını düşünebiliriz aslında. İlk etapta videoların kaldırılma sebebi de bu gibi görünüyor.

 

 

MÜYAP Ani Bir Kararla Youtube’dan Ayrıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir