Nerde bu otobüs uygulaması

Günlük hayatımızda belki de en fazla işimize yarayacak olan uygulamalar arasında yerini alan bu harika programlar özellikler yollarda çok fazla işinize yarayacak. Gün içinde dışarıdayken bineceğiniz otobüsün saatini öğrenmek ve şu an nerede olduğunu bilmek istersiniz. Ne zaman geleceğini bilmediğiniz bir aracı beklemek kadar sıkıcı bir şey yoktur.

Hemen hemen çalışan, öğrenci ya da dışarıda işleri olanların çektiği sıkıntılardan birisi ulaşımdır. Kalabalık şehirlerde bu çekilmez bir hale geliyor. Özellikle İstanbul’da bu sorun oldukça büyük olduğundan insanların günlük hayatınızı biraz da olsa azaltmak için “Nerde Bu Otobüs?” uygulaması geliştirilmiştir.

Nerde Bu Otobüs uygulaması ile İstanbul ilindeki bütün otobüs hatlarının listesini görebilirsiniz. Hatların duraklarını harita üzerinde görebilir güzergahlarını inceleyebilirsiniz ve gideceğiniz yere uygunluğunu ölçersiniz. Beklediğiniz otobüsün yaklaşık olarak saat kaçta duraklara vardığını görebilir bekleyeceğiniz saati bilmiş olursunuz ve buna göre farklı alternatifleri düşünebilirsiniz.

Nerde bu otobüs uygulaması
Nerde bu otobüs uygulaması

GPS verileri ile cep telefonunuzdaki programa gelen otobüs bilgileriyle daha rahat hareket edebilir hangi durakta olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca otobüs yönünü seçerek hangi yönde yaklaşık olarak nerede olduğunu anlayabilirsiniz. Hat seferlerinin yaklaşık kaç dakika sonra beklediğiniz yerde olacağını görebilirsiniz. Tüm bunların yanında istediğiniz hat otobüsün kalkış ve varış saatlerini görebilir dakika hesabı yapabilirsiniz. Size tüm bu veriler internet sağlayıcınız üzerinden İETT’nin resmi sitesinden alınan bilgilerle gönderilir. Sizde İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve günlük yaşantınızın kolaylaşmasını istiyorsanız uygulama indirme programınızdan Nerde Bu Otobüs uygulamasını indirebilirsiniz. Üstelik hiçbir ücret ödemeden sadece internet sağlayıcınız üzerinden programı kullanabilirsiniz.

Nerde bu otobüs uygulaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir