Netflix Çocuklara Çekim Yapmalarını Sağlayan TV Şovu Başlatıyor

, çocukların televizyonda çekim yapmalarını sağlayacak. Çocuklar, Shrek filmlerinin Kitaptaki Püskürtme bölümünde hangi bir karakterlerle etkileşime girmeyeceğine karar verebilirler. , izleyicilerin ekrandaki hareketleri belirleyebilmelerini sağlayan iki interaktif çocuk başlatacağını duyurdu.

, gençlerden arazilerindeki çeşitli noktalarda iki seçenek arasından seçim yapmalarını isteyeceği belirtiliyor. Firma, çevrimiçi yayın platformunun doğası gereği, geleneksel yayıncıların yapamayacakları şekilde “dallanma anlatısı” teknolojisi ile deney yapmasına izin verdiğini söylüyor. Ancak, bu gösterilerin normalden daha maliyetli olduğunu kabul ediyorlar. Dreamworks Stüdyolarıyla birlikte yapılan “Puss in Book” dizisinin yönetici yapımcısı Doug Langdale, “Aslında bu tipik bölüm kadar iki kat daha fazla animasyon” dedi.

Netflix, Nisan ayında yaklaşık 100 milyon abone bulunduğunu bildirdi. Netflix yaptığı açıklamada, “çocukların etkileşimli şovları birçok kez izleyerek, farklı seçeneklerini keşfetmek isteyeceklerini umuyoruz” denildi. Programlar, akıllı TV’ler, oyun konsolları ve iOS cihazları aracılığıyla, izlenebilir ve kontrol edilebilir; ancak çevrimdışı olarak indirilemez veya izlenemez olduğu açıklanırken, Kitapta Puss’un özel bölümüne ek olarak, “Epik Bir Metinde Tuzak” alt başlığı ile Netflix, stop-motion serisi Buddy Thunderstruck’un etkileşimli bir bölümünü hazırladığı belirtiliyor.

Gösterileri ekrana getirmek için iki yıl geçerken, Stretch Armstrong’un süper kahramanına dayanan üçüncü bir çocuğun şovunun 2018 için planlandığı da ayrıca belirtiliyor. Fakat şu an Netflix’te yetişkinlere yönelik seçimli şovlar için bir plan yok, çocuklara örnekler vermeyi de taahhüt etmediğini açıklandı.

Netflix’in ürün yeniliği direktörü Carla Fisher, şu anda ana öncelik “üyelerimizin bu konuyla nasıl baş edeceğini öğrenmeye başladıklarını” ve bu hikayeleri nasıl anlatabileceğimizi öğrenmeye başladıklarını, bununla birlikte, bir medya analisti, komut dosyası verilen eğlence ortamının etkileşimli bir biçimde zorlanarak “aldatıcı” hale gelme riskini taşıdığını söyledi.

Enders Analysis’den Tom Harrington, “Doğrusal eğlence söz konusu olduğunda sabit bir öykü ile sunulmak ve yönetmen ile yazarlar tarafından size sunulan bu hazırlanmış anlatımı kullanmak bir cazibe merkezi” derken “Netflix’in bu tür etkileşimli şovlarla 10 yılı doldurabileceinden şüpheliyim. Ancak büyük basının değerini iyi biliyorlar ve bundan çok fazla tanıtım alacaklar” dedi.