Netflix İlk Türkçe Dizisi İçin Anlaşma Yaptı

Ülkemizde kısa süre önce aktif kullanıma geçen Netflix platformu elini çabuk tutarak kendi sistemi üzerinden yayınlanacak İlk Türkçe Dizi için O3 isimli yapımcı şirket ile anlaşmaya vardı.

Özellikle Puhu TV üzerinde yayınlanan ve bu platforma özel olarak çekilen isimli dizinin gerek izleyiciler gerekse de basın tarafından ciddi bir ilgi görmesi Netflix tarafından da bu alana yatırım yapma kararına etki etmiş gibi görünüyor.

Birçok ülkede kendi platformuna özel diziler çekerek yayınlayan Netflix ülkemize giriş yaptıktan hemen sonra ülkemizde de dizi projesini başlatmış oldu.

 

Netflix

 

190’dan Fazla Ülkede İzlenebilecek

Henüz ne zaman yayına gireceği, hangi konuda ilerleyeceği, hangi oyuncuların oynayacağı gibi detayların belli olmadığı dizi Netflix sisteminin kullanıldığı 190’dan fazla ülkede izlenme şansı elde etmiş olacak. Bu özellikle Yapımcı Şirket için de büyük bir bilinirlik sağlayacak gibi görünüyor.

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack yaptığı açıklamada “İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Yapılan açıklamaya bakıldığında dizinin 2017 yılı içinde yayına girmesi çok olası değilmiş gibi görünüyor. Ancak ilgi çekici bir senaryo ve işin hakkını verecek oyuncuların hızlı bir şekilde bulunması ve anlaşma sürecinin tamamlanması durumunda Netflix’in ilk Yerli Dizisi için de kullanıcılar çok fazla beklemek zorunda kalmayacaktır diye düşünüyoruz.

 

Netflix İlk Türkçe Dizisi İçin Anlaşma Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.