Netflix Platformunun Yeni Rakibi Apple TV+ Türkiye’de Kullanıma Girecek

Netflix Platformuna rakip olarak duyurusu yapılan ve 100 ülkede eş zamanlı olarak yayın hayatına başlayacak olan Apple TV+ ülkemizde de hızlı bir şekilde kullanıma sunulacak.

Online Film ve Dizi İzleme Platformu olarak hayatımıza giriş yapacak olan Apple TV+ serisi henüz resmi olarak Türkiye Pazarına giriş sürecini açıklamadı ancak 2019 yılının Nisan – Mayıs ayları içerisinde resmi olarak kapılarını Türk Kullanıcılara açması bekleniyor.

Yine beklentilere göre Apple TV+ Platformu Netflix tarafından uygulanan ücretlere benzer bir ücret politikası ile tüketici karşısına çıkacak. Aylık 40 TL gibi bir ücretten son kullanıcıya içerik sunmaya başlayacak.

Yurtdışında ilk bir ayı bedava olacak olan Apple TV+ hizmeti sonraki aylarda ise aylık 10 Dolar fiyatlandırma ile tüketiciye sunulacak.

 

Apple TV+ Sistemi

 

Apple TV+ Tüketiciye Neler Sunacak?

Tıpkı Netflix gibi kullanıcılarına kaliteli bir içerik sunmak isteyen Apple firması bu anlamda TV+ hizmeti için önde gelen birçok yönetmen, oyuncu ve yapımcı ile anlaşmalar yapmaya başlamış durumda.

TV firmaları ile de görüşmelere devam eden Apple firmasının tıpkı cihazlarda dâhili olarak gelmeye başlayan Netflix uygulaması gibi Apple TV+ Uygulamasını da dâhili uygulamalar listesine alma peşinde.

Bu kapsamda LG, Sony ve Samsung gibi global pazardaki en büyük TV üreticileri ile gerekli görüşmelerde yapılmış durumda.

 

Apple TV+ Platformu

 

Türkçe İçerik Ülkemizde Önemli Bir Detay

Netflix son birkaç ay içerisinde özellikle Türkçe İçerik noktasında ciddi adımlar atarak Netflix Türkiye ayağını güçlendirmeye başladı.

Türkçe dublajlı filmlerin yanında ünlü isimlerle direkt olarak Türk Yapımı diziler çekmeye başlayan platform ayrıca sinemalarda gösterilen Organize İşler Sazan Sarmalı gibi bir filmi de alarak büyük bir sükse yapmayı başardı.

Önümüzdeki dönemde Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Mahsun Kırmızıgül gibi isimlerin filmlerini de Sinemalardan önce Netflix platformunda görürsek pek de şaşırtıcı olmayacak gibi.

Bu noktada da genellikle Pahalı Fiyatları ile ülkemizde müşteriye ulaşmakta zorlanan Apple firmasının Apple TV+ için ciddi bir çalışma yapması gerekecek gibi görünüyor.

 

Netflix Platformunun Yeni Rakibi Apple TV+ Türkiye’de Kullanıma Girecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir