Netflix, Türkiye’de Ücretsiz 30 Günlük Deneme Özelliğini Kaldırdı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Netflix tüm dünyada kullanıcılara sunduğu 30 Günlük Deneme Süresi ile alakalı yeni bir karar alarak Türkiye’de bu özelliği kapattı.

Daha önceden Türkiye’deki kullanıcılara da sunulan 30 Günlük Deneme Süresi, Netflix Türkiye ekibi tarafından alınan bir karar ile sonlandırıldı.

Bu kapsamda Türkiye’den Netflix kullanmak isteyen kullanıcıların direkt olarak bir Netflix Paketi satın alması gerekecek.

Firma tarafından kendi sitesindeki ücretsiz deneme bilgi sayfasında aşağıdaki açıklama yapılmış durumda.

 

Ücretsiz Denemeler Hakkında

Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır. Yeni üyeliğinizi başlatmak için Netflix.com adresine gidin, size en uygun planı ve ödeme seçeneğini seçin, e-posta adresinizi girin, bir parola belirleyin ve izlemeye başlayın.

Netflix üyeliğinizi başlattıktan sonra üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

 

 

Netflix

 

Netflix, Türkiye’ye Özel Kampanyalar Yapacak

Netflix Türkiye tarafından 30 günlük deneme süresinin bitirilmesi ile alakalı kısa bir açıklama yapıldı. Firmanın açıklaması “Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.” şeklinde.

Temel olarak açıklamaya baktığımızda Netflix Türkiye ekibinin deneme sürümü ile alakalı olarak eskiye dönüş yapmayacağını, ilerleyen dönemlerde farklı planlamalar ile Türkiye’deki kullanıcı sayılarını arttırmaya çalışacaklarını görebiliyoruz.

 

Türkiye’de Kötüye Kullanım Oranları Oldukça Yüksek

Henüz Netflix Türkiye tarafından konuyla alakalı bir açıklama yapılmamış olsa da ücretsiz deneme özelliğinin kapatılmasının asıl sebebi aslında oldukça net.

Ülkemizde Netflix paketlerine ödeme yapmak istemeyen ciddi bir kullanıcı kitlesi farklı mail adresleri ile düzenli olarak 30 günlük ücretsiz deneme paketleri almakta ve bu paket bitince başka bir mail ile yeni bir hesap açmakta idi.

Bu şekilde kullanan kişi sayısı çoğalınca da doğal olarak Netflix firması Türkiye’deki kullanım oranlarının artmasına rağmen kazançların düştüğünü gördü ve ücretsiz deneme özelliğini devre dışı bıraktı.

Ülkem insanının bedavaya olan düşkünlüğü bir anlamda Netflix’in ücretsiz olarak tüketicilere sunduğu 30 Günlük kullanımın da sonunu getirmiş oldu.

 

Netflix Mobil Abonelik paketi

 

Netflix Üyelik Paketi Ücretleri – 2020

Netflix tarafından Türkiye’de uygulanan 2020 yılı Netflix Üyelik Paketi Ücretleri aşağıdaki gibidir.

 

Netflix Temel Paket – 17.99 TL

  • 1 Kullanıcı
  • SD Kalitede Yayın
  • Dizüstü, TV, Telefon ve Tabletten İzleyebilme

 

Netflix Standart Paket – 29.99 TL

  • 2 Kullanıcı
  • HD Kalitede Yayın
  • Dizüstü, TV, Telefon ve Tabletten İzleyebilme

Netflix Özel Paket – 41.99 TL

  • 4 Kullanıcı
  • Ultra HD Kalitede Yayın
  • Dizüstü, TV, Telefon ve Tabletten İzleyebilme

 

Daha önce 3 pakette de geçerli olan Ücretsiz 30 Günlük Deneme süreci yapılan güncelleme ile Türkiye sınırlarında yaşayan kullanıcılar için kaldırılmış oldu.

 

Netflix, Türkiye’de Ücretsiz 30 Günlük Deneme Özelliğini Kaldırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir