New York Times’a Göre Windows 8 Beklentilerin Altında Kaldı

The New York Times Microsoft’ un gerçekleştirdiği birçok yeniliği bünyesinde barındıran Windows 8’ in bekledikleri etkiyi sağlamadığını belirtti.

Bilgisayar ekosistemini en çok etkileyen dokunmatik ekranlı mobil cihazların yarattığı etki oldu. Dokunmatik cihazlarda Windows 7 ile istediği başarıyı yakalayamayan Microsoft, Windows 8’ i geliştirerek pek çok yeniliğe yer verdi. Windows8’ de Metro arayüzünü kullanmasının yanında Windows Phone senkronizasyonunda da yaptığı ciddi yeniliklerle karşımıza çıkıyor.

Fakat bu yeniliklerin sektörde çok büyük bir etki yaratmadığı bir gerçek ki bu doğrultuda pek çok haber yapılıyor. Bunlardan biri de The New York Times kaynaklı.

New York Times'a Göre Windows 8 Beklentilerin Altında Kaldı
New York Times’a Göre Windows 8 Beklentilerin Altında Kaldı

Windows 8’ lerdeki sorun, Kuzey Amerika’ da satılan Windows 8’ in Acer modellerinin sadece % 15’ i dokunmatik ekrana sahip.Ve dokunmatik işletim sistemiyle gelen bir işletim sistemi, herhangi bir dokunmatik panele sahip olmayan cihazlarla satılıyor.

Amazon’un yaptığı en çok satanlar listesinde iPad, iPad mini ve Kindle Fire gibi pek çok cihaza karşılık Windows 8 cihazların satış oranı sadece yüzde 1 olarak belirlendi.

Yani durumdan da anlaşıldığı üzere rakiplerini zorlayamıyor bile. Windows 8, piyasayı ele geçirmek şöyle dursun,  geçtiğimiz yıla göre daha da düşük satış değerleri yakalayarak beklentileri boşa çıkardı.Bakalım önümüzdeki dönemlerde bu yönde bir ilerleme kaydedilecek mi hep birlikte bekleyip görelim

New York Times’a Göre Windows 8 Beklentilerin Altında Kaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir