Next Tabloid 7 Tablet PC Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Satış Fiyatı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Ülkemizde Uydu Alıcısı alanında lider konumda olan Next – NextStar firması tarafından ülkemize getirilen Next Tabloid 7 serisi Tablet PC’ler Türkiye pazarında satışa çıktı.

Cortex A8 1 GHz’lik bir işlemci ile pazara sunulan ve 1 GB’lık Ram oranına sahip olan 7 inçlik bu yeni Tablet PC, pazarda Uygun Fiyata Herkese Hitap Eden bir ürün olarak kendisine yer bulmaya çalışacak gibi görünüyor. Cihazda arttırılabilir olarak 4 GB’lık Dahili Hafıza eklenmiş durumda. Siz dilerseniz Micro SD Kart ile bu oranı arttırma imkanına sahipsiniz.

200 TL’nin altında bir fiyattan satışa çıkan Next Tabloid 7 Serisi Tablet PC modelinin hem ön kısmında hem de arka kısmında kamerası bulunuyor. 1.3 MP’lik Ön Kamaranın yanında 2 MP’lik arka kamera ile de çok kaliteli olmasa da işinizi görecek çekimler yapabiliyorsunuz.

7 inç boyutundan 800×400 piksel çözünürlüğe sahip ve Capacitive Multi-Touch ile çoklu dokunmatiği destekleyen bir ekrana sahip olan Next Tabloid 7 serisi bu cihaz Mini USB ve Mini HDMI desteği ile de dış bağlantılarınızı rahatlıkla yapmanıza imkân sağlamış oluyor.

Next Tabloid 7 Tablet PC Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Satış Fiyatı
Next Tabloid 7 Tablet PC Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Satış Fiyatı

 

İçerisine Sim Kart takarak internet bağlantısı yapamasanız da harici 3G Bağlantı Alanı ile bu işinizi görmeye çalışıyor. Ancak pazarda özellikle ReedPad 4 serisinden alışık olduğumuz dâhili Sim Kart Girişi olsa imiş çok daha iyi olabilirmiş.

802.11 b/g/n Wi-Fi Protokollerini destekleyen üründe GPS ve Bluetooth özellikleri var görünmesine karşın üst modellerde olmadığı i,çin bu model de bir yanlış bilgi verildiği düşüncesine kapılıyoruz. -TF Kart Girişi ve 3000 mAh’lik batarya dikkat çekiyor. Flash 10.1 desteğine sahip olması sayesinde Flash Sitelere ve Videolara rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan Next Tabloid 7 modeli ayrıca Bluetooth sunan nadir modellerden birisi olmayı da başarıyor.

Android 4.0 İşletim Sistemi ile pazara çıkacak olan Next Tabloid 7 serisine ilerde bir güncelleme gelme ihtimali ise çok düşük. Genelde bu tarz cihazlar 1-2 sene kullan sonra at mantığı ile alındığı için firmaların da güncelleme çıkarması zor bir ihtimal gibi görünüyor.

 

Next Tabloid 7 Modelinin Fiyatı

 

Ürün şuanda birkaç teknoloji mağazasında satışa çıkmış durumda. Kampanya fiyatları ile 150 TL ile 250 TL arasında satış fiyatına sahip olan model hali hazırda pazarda satışı devam eden Alt 7 İnçlik modeller arasında kendisine yer bulmuş durumda.

 

Next Tabloid 7 Editör Yorumu

 

Next Tabloid 7 serisi Tablet PC modeli aslında pazarda şu ana kadar satışa çıkan birçok alt model Tablet PC ile aynı özellikleri ve karakteristiği gösteriyor. Burada illa Tabloid 7 alın diyebilecek bir ayrıcalık yok.

Ancak net olarak bir konuda size Next modellerini önerebilirim. O da isim ve Bilinirlilik. Ülkemizde 10 seneden fazla süredir Next – NextStar ismi ile çalışma yapan firma bir anlamda ismini zedeleyecek ürünler veya servis hizmeti ile pazara çıkmayacaktır. Her ne kadar Çin Malı ürünler olsa da arkasında Next bulunduğu için bu ürün tercih sebebi olabilir.

Eğer biraz daha iyi bir ürün almak istiyorsanız Next Tabloid 8 modelini önerebilirim. Bu seride ekran az bir büyüme geçiriyor olsa da Dual Core yani Çift Çekirdekli İşlemci ailesi ile daha iyi bir deneyim sunduğu kesin.

 

Next Tabloid 7 Modelinin Teknik Özellikleri

 

CPU          RK2908
Mimari          Cortex-A8
Frekans          1 GHz
GPU          TBD
RAM          1GB DDR3
Bellek          4GB
Ekran          7″ TN
Çözünürlük          800×400
Çoklu Dokunmatik          Capacitive Multi-Touch
Kamera          Ön 0.3MP, Arka 2.0MP
Kamera Flash          YOK
Wi-Fi          802.11 b/g/n
3G          YOK, Harici 3G desteği
Bluetooth          YOK
GPS          YOK
G-Sensör          VAR
Pusula Sensörü          YOK
Işık Sensörü          YOK
TF Kart Girişi          VAR
Kulaklık Girişi          VAR, 3.5mm
miniHDMI          VAR
miniUSB          VAR, v2.0
OS          Android 4.x
Adobe Flash Player          10.3
Batarya          3000mAh
Aksesuarlar          USB kablo (erkek miniUSB – dişiUSB), USB kablo (erkek miniUSB – erkekUSB), Kulaklık, Adaptör(5V-2A), Kullanım Kılavuzu

 

Özelliklerin tamamı Next – NextStar firmasının Web Sayfasından alınmıştır. Eksik veya Hatalı bilgiler firma sorumluluğu altındadır.

 

Ürün hakkındaki yorumlarınızı konu altından yazabilirsiniz.

Next Tabloid 7 Tablet PC Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Satış Fiyatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir