Nexus 6 Akıllı Telefon Çok Yakında

Akıllı telefonlara Google ‘da bir yenisini ekliyor. Nexus’un ilk modellerinde beklenen performansı tam olarak alamayan kullanıcılar Nexus 6 ile buna bir son vereceğe benziyor.  Google yeni akıllı telefonu olacak Nexus 6 “Shamu” kod adı ile internette geziniyordu. Motorolla tarafından üretilecek olan Nexus 6 özellikleri Benchmark testi ile ortaya çıktı ve meraklılarına sunuldu.

Google Nexus 6 Özellikleri bakacak olursak cihaz 2.6 GHz hızında çalışan Snapdragon 805 işlemcisine ve Adreno 420 grafik işlemcisine sahip bir akıllı telefon olacak. Google Nexus 6’nın 5.2 inç boyutunda 1440x2560p Qual HD ekran ve 3GB ram özelliklerine sahip olduğunu testte çıkan özellikleriyle görüyoruz. .Nexus 6 kamera ve kaliteli fotoğraf çekiminde de bize iyi bir tasarım sunuyor.

12 Mp arka ve 2.1 Mp ön kamerayla karşımıza çıkacak olan Nexus 6 en iyi fotoğraf ve video çekimleri için oldukça iddalı olacak. 32Gb dahili depolama alanına sahip olacak cihazla depolamak saklamak istediğiniz dosyalarınız için fazlasıyla yer olacak.

Android L işletim istemi ile çalışacak olan Google Nexus 6 çıkış tarihine bakacak olursak Android L’nin çıkış tarihine denk geleceği konuşuluyor. Sonbaharda dağıtılması beklenen Android’in yeni sürümü Android L’nin Eylül-Ekim aylarında çıkacağı düşünülüyor.

Nexus 6
Nexus 6

Mükemmel tasarımlı ve farklı marka akıllı telefonlara hayatınızda şans vermek istiyorsanız Nexus 6 için bekleyin ve Teknoloji haberlerini takip etmeye devam ederek Nexus 6’nın fırsatlarını kaçırmayın.

Nexus 6 Akıllı Telefon Çok Yakında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir