Nikon’dan Android İşletim Sistemine Sahip Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf Makinesi üretimi ve satışında dünya pazarında önemli bir yere sahip olan Nikon firması Android İşletim Sistemine sahip yeni cihazını pazara sunmaya hazır.

Henüz Resmi olarak bir açıklama yapılmamış olsa da Fısıltı Gazetesi tarafından sızdırılan bilgi ve görüntülere göre firma Android İşletim Sistemine sahip Nikon Coolpix S800 veya Nikon Coolpix S801 ismi ile yeni modellerini pazara sunmaya hazırlanıyor.

Dediğimiz gibi henüz resmi bir açıklama yok. Ancak sızdırılan bilgiler bu şekilde. Firmanın 22 veya 23 Ağustos tarihinde yapacağı bir basın tanıtımı ile ürünleri pazara duyurması bekleniyor.

Nikon Android İşletim Sistemi
Nikon Android İşletim Sistemi

Nikon tarafından eğer bu şekilde bir ürün tanıtımı yapılırsa ilk kez Android işletim sistemi Akıllı Telefon, Tablet PC alanından çıkarak farklı bir alanda kullanılmış olacak.

Bu cihazların pazarda yaygınlaşması ile Google Play Store üzerinden sadece fotoğraf üzerine işlem yapan uygulamaların sayısının da artacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Nikon Android İşletim Sistemli Fotoğraf Makinesi
Nikon Android İşletim Sistemli Fotoğraf Makinesi


Android İşletim Sistemi ile Wi-Fi özelliği kazanması gerekecek olan bu cihazlar anında Sosyal Medya’da paylaşım yapabilen, çeşitli fotoğraf efektleri kazanabilen birer akıllı cihaz halini de alacaklardır.

Kısacası 2013 senesi bir anlamda Fotoğraf Makineleri için Akıllanma Süreci halini alabilir.

 

Nikon’dan Android İşletim Sistemine Sahip Fotoğraf Makinesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir