Nokia 808 PureView Fiyatı İle Rekor Kırma Peşinde

Nokia tarafından geçtiğimiz ay içerisinde tanıtılan 41 MP lik kameraya sahip Symbian İşletim Sistemi ile pazara sunulacak olan Nokia 808 PureView modeli için tahmini bir ücret belirlendi.

Ön sipariş fiyatı olarak Nokia tarafından belirlenen ücret oldukça uçuk bir rakam. Firma Nokia 808 PureView modeli için 500 Pauntluk bir ön sipariş bedeli belirlemiş durumda. Bu ücret Euro bazında 625 Euro yapıyor.

Nokia 808 PureView Fiyatıyla da Şaşırttı
Nokia 808 PureView Fiyatıyla da Şaşırttı

 

Çeşitli vergilerle beraber fiyatı tavan yapan Nokia 808 PureView modeli bir anda Apple iPhone 4S, Samsung Galaxy S3 ve HTC One X modellerinden daha pahalı bir ürün olarak pazara sunulmuş oluyor.

Pazara çıktıktan sonra uçuk kamera çözünürlülüğü sebebiyle ne kadar rağbet göreceği tam olarak belli olmayan bu cihaza pazardaki birçok baba modelden daha pahalı bir fiyat skalası belirlenmiş olması satışların oldukça düşmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Şu aşamada pazara hakim olan İOS ve Android İşletim Sistemlerine sahip olan, Çift ve Dört Çekirdekli yapılarda pazara sunulan ve ciddi anlamda rağbet gören ürünlerin yanında Nokia 808 PureView modeli pek de şanslı görünmüyor açıkçası.

Ön Sipariş sonrasında fiyatında aşağı yönlü bir oynama beklenilen Nokia 808 modelinde ilerleyen dönemlerde ani düşüler olacaktır. Nokia N8 ve Nokia N9 modellerinde yaşanan dikey inişler büyük ihtimalle bu üründe de olacaktır.,

Bu arada bir bilgi daha. İngiltere’de 500 Paund ile satışa çıkacak olan Nokia 808 PureView modelinin en büyük rakiplerinden HTC One X 437 Paund’dan, Samsung Galaxy S3 modeli ise 490 Paund’dan satışta.

Nokia 808 PureView Fiyatı İle Rekor Kırma Peşinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.