Pasaport Kayıt İşlemleriNokia A1 Modelinin Bilgileri Sızdırıldı

Nokia A1 Modelinin Bilgileri Sızdırıldı

Akıllı Telefon birimi olan Lumia markasını Microsoft firmasına satan Nokia firmasının uzun süreden sonra çıkaracağı düşünülen Nokia A1 serisi sızdırıldı. Windows Mobile İşletim Sistemi takıntısı sebebiyle önce zor günler geçiren daha sonrasında da Akıllı Telefon serisi olan Lumia markasını Microsoft firmasına satan Nokia’da işler yoluna girmeye başladı. Microsoft firması ile yapılan Satış Anlaşması kapsamında 2016 […]


Akıllı Telefon birimi olan Lumia markasını Microsoft firmasına satan firmasının uzun süreden sonra çıkaracağı düşünülen A1 serisi sızdırıldı.

Windows Mobile İşletim Sistemi takıntısı sebebiyle önce zor günler geçiren daha sonrasında da Akıllı Telefon serisi olan Lumia markasını Microsoft firmasına satan ’da işler yoluna girmeye başladı.

Microsoft firması ile yapılan Satış Anlaşması kapsamında 2016 yılına kadar Akıllı Telefon Üretmeme kararı alınan Nokia firmasında süre doldu ve artık pazara Nokia Modelleri girmeye hazırlanıyor.

 

Nokia A1 Modeli
Nokia A1 Modeli

 

İlk Model Nokia A1 Serisi Olabilir

Daha önce de farklı modellerle alakalı bilgi sızıntısına maruz kalan Nokia firmasının son sızıntısı Nokia A1 serisi oldu.

Pazara en azından 2016 yılı sonuna kadar girmesi beklenmeyen Nokia firmasının Giriş Seviyesi bir cihazla birkaç ay içerisinde pazara çıkacağı da Nokia A1 serisi ile dillendirilmeye başlandı.

Şu aşamada Sızıntı Bilgi olarak nitelendirebileceğimiz Nokia A1 serisinin gerçekte çıkıp çıkmayacağı, hangi özelliklere sahip olacağı ise henüz belli değil.

 

Nokia A1
Nokia A1

 

İlk Bilgilere Göre A1 Serisinin Teknik Özellikleri

İlk gelen verilere göre Nokia A1 serisinde Android İşletim Sistemi yer alacak. Ve bu aslında sızıntılar arasında kesin olacağı bilinen bilgilerden birisi.

Çünkü artık Nokia Akıllı Telefon serilerinde pazarın tartışmasız lider İşletim Sistemi olan Android kullanılacak.

5.5 inçlik Full HD Ekrana sahip olması beklenilen A1 serisinde SnapDragon 652 serisi orta seviye bir işlemci kullanılması bekleniyor.

2 veya 3 GB Ram Bellek ve 16 GB Dahili Depolama Alanına sahip olması beklenilen modelde 13 MP arka ve 5 MP ÖN Kamera kullanılması muhtemel.

Polikarbon Kasa yapısına sahip olması beklenilen A1 serisinin isminin ise Nokia firmasını pazara sıfırdan başlayacağın gösteren İlk Harf ve İlk Rakamdan oluşturulduğu görülüyor.

 

Nokia
Nokia

 

Akıllı Telefon Pazarında Nokia Ne Yapar?

Finlandiyalı Akıllı Telefon Üreticisi yıllar boyunca Cep Telefonu pazarında lider marka oldu.

En yüksek satış rakamlarının yanında Bol Çeşit ile kullanıcılara ulaşan Nokia firması Android İşletim Sistemine geçiş sürecinde attığı yanlış adımlar sonrasında önce Pazar Liderliğini sonrasında da tüm Pazarı kaybetti.

Şimdi ise yeniden bir doğuş aşamasında.

Marka Değeri ise halen üst seviyelerde. Bu sebepledir ki Nokia firmasının Dayanıklı Ürün Ürettiği algısı ile pazara çıkması durumunda oldukça ciddi satış rakamlarına ulaşması muhtemeldir.

Bu noktada Nokia firmasının ciddi anlamda Tasarımsal Çalışmalar yapması ve Sağlamlık Konusunda kullanıcılara beklentilerini sunması önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Bakalı 2016 yılı içerisinde Nokia A1 ya da farklı bir seri ile pazarda Nokia Akıllı Telefon Modelleri görebilecek miyiz?

  Nokia 8 Modelinin Teknik Özellikleri ve Ön İncelemesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. P140 jullaniyprun. Ejranin ust sag jsesinde bir civa benzeri sivi tplannasi lustu bundaban snraba tlf sag rarafi asagiabar julpanilanaz hale geldi yazi yazdigigibi bazi harharfleri basniyr ve sayilarda geri dnus tusada basniyr srun ne labilir

    • Ekran patlamış muhtemelen. Servise gidecek. Ama yüksek ihtimal ücretli tamir olur.

  2. Skype, google duo, whatsapp disinda telefon sim kart uzerinden goruntulu arama yapamiyorum nasil yapabilirim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status