Nokia Akıllı Saat Konsept Tasarımları Ortaya Çıktı

Akıllı telefonlar, akıllı gözlükler derken akıllı cihaz kervanına bir de akıllı saatler eklendi. Bir telefon gibi arama yapıp gelen çağrıları cevaplayabilen, fotoğraf çekebilen, ses kaydı yapabilen akıllı saatler için ilk hamle Apple’dan beklenirken, Samsung daha hızlı davranmış ve yakın zamanda Galaxy Gear modelini piyasaya sürmüştü. Tüm bunlar yaşanırken Nokia’dan da bir gelişme bekleniyor ancak şirket suskunluğunu koruyordu.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Nokia’nın üzerinde çalıştığı iddia edilen akıllı saatle ilgili görüntüler internete sızmış ancak konu muğlak kalmıştı. Son günlerde yaşanan bir gelişme, Nokia ile ilgili söylentileri yeniden gündeme taşıdı.

Nokia’nın akıllı saat üretip üretmeyeceği konusu belirsizliğini koruyor ama geçtiğimiz günlerde Phone Designer bir “Nokia akıllı saat” konsepti yayınladı. Konsept piyasaya sürülecek bir Nokia ile ilgili değil fakat fikir verici olması bakımından önemli.

Nokia Akıllı Saat Konsept Tasarımları Ortaya Çıktı

Zaten konsept söylentilerden ziyade tasarımcının hayal gücüne yönelik oluşturulmuş. Yine de konseptin daha önce internete düşmüş olan görüntülerden etkilendiği söylenebilir. Ayrıntıdan uzak olan tasarımda, e-posta, telefon çağrıları ve Skype hizmeti ön  plana çıkarılmış.

Nokia Akıllı Saat Konsept Tasarımları Ortaya Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir