Nokia Asha 501 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Türkiye Fiyatı

Nokia Asha serisi içine dâhil olan yeni model Asha 501 hem etkileyici bir tasarım hem de oldukça uygun bir fiyat ile Türkiye pazarında satışa çıktı.

Nokia son dönemde daha fazla renk seçeneği ile özellikle Genç Kullanıcıların gönlünü çalmayı amaçlıyor. Bu sebeple de Nokia Asha 501 modelinde 6 farklı renk seçeneği hazırlanmış durumda. Mavi, Kırmızı, Sarı, Yeşil, Siyah ve Beyaz renkleri ile satışa sunulacak olan Çizilme ve Kırılmaya dayanıklı kapak ve cam ile birlikte kullanıcıya sunulacak.

3 inçlik bir ekran boyutuna sahip olarak pazara çıkacak olan Asha 501 modeli bir anlamda daha taşınabilir bir model halini almış durumda. Özellikle büyük ekranlı telefon kullanmakta sıkıntı yaşayanlar için yeterli seviyede bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

98 Gram ağırlığında olan Nokia Asha 501 modeli 99+,2 mm yükseklik, 58 mm genişlik ve 12,1 mm kalınlık ile çok büyük bir ürün olmadığını da göstermiş oluyor.

Nokia Asha 501 Renkler
Nokia Asha 501 Renkler

3,2 MP’lik 2048*1536 pikselle sahip bir arka kameraya sahip olan modelde batarya kullanım süreleri de oldukça iyi değerlere yaklaşıyor. 2G sistemde kullanmanız durumunda batarya 1152 saat sizi ayakta tutarken devamlı müzik dinleyen bir kullanıcı için 56 saate varan bir batarya performansı mevcut.

Oldukça renkli bir yapıya sahip olan modelde dilediğiniz noktadan kapak değişimi yaptırabilir, sıkıldığınız an başka bir kapağa geçiş yapabilirsiniz. Bu durumda özellikle genç kullanıcıların bu tarz modellere olan ilgisini Asha 501 modeline de çekmesi anlamına geliyor.

355 TL gibi bir fiyattan satışa çıkması beklenilen Nokia Asha 501 modelinin birkaç hafta içerisinde kampanyalar ile birlikte 300 TL seviyesinde görebiliriz. Bu fiyattan bakıldığında Samsung S5610K gibi dokunmatik modellerle aynı fiyattan Nokia Asha 501 modelinin daha yüksek satış fiyatlarına çıkmaması için hiçbir sebep yok.

Nokia Asha 501 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Türkiye Fiyatı
Nokia Asha 501 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Türkiye Fiyatı

Nokia, Asha ile birlikte kullanıcılara yeni bir hizmet sunuyor. Asha kullanıcıları internete verileri sıkıştıran Nokia’ nın vekil (proxy) sunucuları üzerinden bağlanacaklar. Böylece gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılar daha uygun fiyata internete erişebilecek. Platformun aynı zamanda uygulama desteği ve uygulama mağazası da mevcut. Mağazada hem ücretli hem de ücretsiz uygulamalar bulunabiliyor. Açık kaynak olan platformun dışarıdan uygulama yüklemeye izin verip vermediğini ise henüz bilmiyoruz.

Nokia firmasının Tek Sim Kart ve Çift Sim Kart özellikli olarak 2 farklı modelini pazara süreceği Nokia Asha 501 modelinin nasıl bir geri bilirime maruz kalacağı henüz belli değil. Ama Özellik – Fiyat olarak baktığımızda Asha 501 için iyi bir satış rakamı beklemek yanlış olmayacaktır.

 

Nokia Asha 501 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Türkiye Fiyatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir