Nokia Edge Modeli İle Firma Pazar Payını Yükseltebilir

Edge yapısı Samsung cephesinde kullanılmaya başlanılıp kullanıcılar tarafından sevilince farklı firmalarda bu yapıya geçiş yapmaya başladılar. Nokia Edge modeli de bu modeller arasında yakında yerini alabilir.

Henüz resmi bir açıklama olmasa da cihazla alakalı bir Konsept Video hazırlanmış durumda. Videoya bakıldığında da oldukça şık ve Ekran/Kasa oranı Amiral Gemisi modellere eşdeğer bir cihazın bizi karşıladığını görebiliyoruz.

Tabi ki şu aşamada Nokia Edge modeli tamamen bir duyum yapısında. Henüz resmi bir açıklama ya da bir görüntü paylaşılmış durumda değil Nokia firması tarafından.

Ancak yıllarca uzak kaldığı Akıllı Telefon Pazarında lider konuma gelemese de belli bir Pazar payını yeniden eline almak isteyen Nokia firmasının bu tarz Amiral Gemisi modelleri pazara çıkarması gerekiyor.

 

Nokia Edge Konsept

 

Yeni Nesil Cihazlarda Ekran Kasa Oranı %80’i Geçecek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ modeli, LG G6 modeli, Xiaomi Mi Mix modeli, yakında pazara çıkacak olan Samsung Galaxy Note 8 falan derken artık Amiral Gemisi cihazlar için Ekran Kasa oranı ciddi bir rekabet aracına dönüşmeye başlamış durumda.

Cihazların 2K veya 4K Ekrana sahip olması kullanıcılar tarafından çok talep gören bir durum olmazken yeni nesil Ekran Kasa oranları ise ciddi bir beğeni ve talep görmüş durumda.

Bu sebeple de muhtemel bir Amiral Gemisi Nokia Edge modelinde Ekran Kasa oranının %80’in üstünde olmasına kesin gözüyle bakabiliriz.

 

Nokia Edge - Konsept

 

Nokia Küllerinden Doğmak İstiyor

Ülkemizde şuan Nokia 3310, Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri ile satışta olan firma gerek Türkiye Pazarı gerekse de Dünya Pazarında kaybettiği gücü yeniden eline almak için bir çıkış yapma peşinde.

Bu sebeple de şuan Giriş ve Orta Seviye modellerini pazara sunan firma 2017 yılı bitmeden bir de Amiral Gemisi ile pazardaki varlığını pekiştirmek zorunda.

Başarılı bir tasarım diline ve kabul görebilecek bir donanımsal yapıya sahip olarak pazara çıkması muhtemel bir Nokia 9 ya da Nokia Edge modelinin firmanın hem prestijini hem de pazardaki payını arttıracağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Bakalım Nokia firması nasıl bir adım atacak bu konuda.

 

Nokia Edge - Konsept Tasarım

 

Nokia Edge Konsept Video

Hazırlanan ve Youtube üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulan Nokia Edge Konsept Tasarım videosu aşağıdaki gibidir. Videonun direkt olarak Nokia tarafından hazırlanmadığı bilgisini verelim.

 

Nokia Edge Modeli İle Firma Pazar Payını Yükseltebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir