Nokia Flame, Glory ve Zeal Modellerine Hazırlanıyor

Nokia firmasına yakın kaynaklar tarafından sızdırılan yeni haberlere göre firma yeni 3 modeli üzerinde çalışmalara başlamış durumda. Ve bu modeller ile özellikle orta seviye akıllı telefon kullanıcılarını hedeflerine almışlar.

Pazara sunulacak cihazlar arasında en üst sırayı 1 GHz lik Çift Çekirdekli bir işlemciye sahip olan Nokia Zeal (Şevk) alıyor. 4.3 İnç ekran boyutu, 8 GB dâhili hafızası ve başarılı tasarımı ile firmanın orta seviyedeki en üst cihazı bu olacak gibi görünüyor.

İkinci sırada Nokia Flame (Ateş) adı ile sunulacak olan cihaz geliyor. 1 GHz lik Çift Çekirdekli bir yapı ile satışa sunulacak olan cihazda 4 İnç boyutunda bir ekran, 5 MP lik kamera ve 4 GB dâhili hafıza tercih edilmiş durumda. Ayrıca cihaz 32 Gb seviyesine kadar da MicroSD Kart desteği ile gelecek.

Üçüncü sırada ise Nokia Glory (Zafer) ismi, verilen cihaz kendisine yer buluyor. 256 Mb Ram ve 800 MHz lik bir işlemciye sahip olması planlanan cihazın 4 inç gibi birde ekran boyutuna sahip olması bekleniyor.

Nokia'dan Yeni 3 model Flame, Zeal ve Glory
Nokia’dan Yeni 3 model Flame, Zeal ve Glory

 

Firmanın bu orta seviye 3 modelinde de 5 MP lik bir kamera kullanması, Windows Phone 8 yüklü bir işletim sistemi ile gelmesi, NFC gibi bazı ek donanımsal özellikleri desteklemesi bekleniyor.

Elbette ki firma resmen bir açıklama yapmış durumda değil. O sebeple net özelliklerde belli değil şuanda.

Firmanın 3 modeli 2013 başlamadan önce tanıtması, 2013 senesinin ilk çeyreğinde de pazara sunması bekleniyor. Ancak rekabet ortamı içersinde Nokia bu modellerini biraz daha öne alabilir. Malum Samsung ve HTC de yeni modelleri düzenli olarak pazara sunmaya devam ediyor.

Nokia Flame, Glory ve Zeal Modellerine Hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir