Nokia Kamera Bölümünde Şok Ayrılık

Damian Dinning Nokia'daki Görevinden Ayrıldı
Damian Dinning Nokia'daki Görevinden Ayrıldı

Son yıllarda akıllı telefon pazarında zorlanan Nokia, bu yıl nihayet beklenen çıkışı yaptı. Firmanın özellikle Lumia modelleri ve 41MP kameralı PureView 808 modeli rakipleri arasında dikkat çekmeyi başardı. Bu modellerdeki en büyük Nokia inovasyonu ise şüphesiz “PureView” kamerası oldu.

Öncelikle 808 modelinde karşımıza çıkan PureView teknolojisi, akıllı telefonlarda kameraya bakış açısını değiştirdi. 41MP çözünürlüğün yanında kullanılan sensörün boyutu da eşsizdi. Son olarak PureView, Lumia 920′nin kamerasında da yer aldı ve 808 kadar şaşırtıcı olmasa da çok iyi fotoğraflar sunuyor.

Nokia’nın bu denli dikkat çekmesini sağlayan PureView teknolojisinde en çok emeği olan isimlerden biri de Damian Dinning. Uzun süredir fotoğrafçılık sektöründe görev yapan Dinning, Nokia’nın Kamera ve Görüntüleme departmanında önemli işlere imza attı. Fakat Dinning’in 9 yıllık Nokia kariyeri yakında sona erecek.

Damian Dinning Nokia'daki Görevinden Ayrıldı
Damian Dinning Nokia’daki Görevinden Ayrıldı

Bir açıklama yapan Damian Dinning, 30 Kasım tarihinde Nokia’dan ayrılacağını açıkladı. Bu ayrılığın sebebi ise kişisel sebepler. Nokia’nın Finlandiya içinde yeni bir yapılanmaya gitmesi üzerine vatanı İngiltere’de yaşamak isteyen Dinning, bu sebeple bir İngiliz firmasında çalışmaya karar vermiş.

Nokia’dan önce görüntüleme üzerine çalışan firmalar olan Minolta ve Kodak’ta çalışan Damian Dinning’in bundan sonraki adresi ise Jaguar Land Rover olacak. Dinning burada araç içi bağlantı sistemleri üzerinde çalışacak.

Bu ayrılığın ardından Nokia’nın kamera konusundaki planlarında değişiklik olur mu, bunu zamanla göreceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir