Nokia Lumia 520 Modeli Türkiye’de Satışa Sunuldu

Nokia firması tarafından Giriş Seviyesi Lumia olarak pazara sürülen Nokia Lumia 520 modeli Türkiye pazarında da satışa girdi.

2013 Şubat ayında resmi olarak tanıtımı yapılan ve Nokia tarafından Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon statüsünde değerlendirilen Nokia Lumia 520 modeli 599 TL etiket fiyatı ile satışa sunuldu.

4 inçlik 800 * 480 piksellik ekrana, 1 GHz hızında SnapDragon Çift Çekirdekli işlemciye, 512 MB Ram ve 8 GB depolama alanına sahip olan Lumia 520 modeli 5 MP’lik bir arka kamera ile karşımıza çıkıyor.

Modelde özellikle fotoğraf alanında dikkat çeken bir ayrıntı ise Lumia 920 modelindeki dijital lenslerin kullanılmış olması. Panorama, Cinemagraph, PhotoBeamer gibi özellikler bu sayede cihazla birlikte sunulacak.

 

Nokia Lumia 520 Akıllı Telefon
Nokia Lumia 520 Akıllı Telefon

Cinemagraph bilindiği gibi fotoğrafta sadece belirli bir alanın hareketli hale getirilmesi sonucu ortaya çıkan yeni fenomenlerden birisi ve Nokia’da çok kolay dokunuşlarla Cinemagraph görselleri hazırlamaya imkan veriyor. PhotoBeamer ise Nokia’nın geliştirdiği bir teknoloji ve telefonunuzdaki bir görseli bilgisayarınızda internet tarayıcınız üzerinden görüntüleyebilmenizi sağlıyor.

Nokia’nın bulut altyapı tabanlı ve kullanıcıların kendi eklemelerini yapabilmesini sağlayan sosyal harita platformu Here ve Mix Radio+ müzik akış hizmeti Lumia 520 modelinde yerini alacak.

Modelin ekranı eldivenle bir dokunuşları algılayabilen yüksek hassasiyete sahip. WiFi, 1430mAh batarya, 9.9mm kalınlık, 124gr ağırlık, a-GPS şeklinde diğer özellikler mevcut.

Kısacası Nokia Lumia 520 modeli 600 TL’lik etiket fiyatı ile ülkemizde satışı yapılan En Uygun Windows Phone 8 kullanan Akıllı Telefon özelliğini eline almış oldu.

Şimdilerde ise Lumia 520 modelinin satış noktasında başarılı  bir çıkış yakalaması bekleniyor.

 

Nokia Lumia 520 Modeli Türkiye’de Satışa Sunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir