Nokia Lumia Serisi İçin Yeni Bir Kamera Geliyor

Son dönemde pazarda donanımsal olarak birçok noktada üst sınırlara çıkan Akıllı Telefon üreticileri şimdi de Kamera Çözünürlükleri için kolları sıvamış durumdalar.

İşlemci dediğimiz zaman Tek İşlemci, Çift İşlemci, Dört İşlemci derken artık 8 İşlemci ailesini gördük. İşlemci hızları artık kullanıcı hızını geçmeye başladığı için sanırım bu alanda daha yukarı pek de çıkılmayacaktır.

Ekran olarak yola çıktığımızda ise önceleri HD olarak hayatımıza giriş yapan ekranlar şimdilerde Full HD seviyesine çıkmış durumdalar. Hatta Apple Retina Display ile bunu bir adım daha yukarı taşsımız durumda. PPI değerleri ise hiçte azımsanamayacak seviyede. Bunun bir üstü de hiç şüphe yok ki 4K Ekranlar.

Diğer bir özellik olan Batarya süresine çok fazla dokunamayan, Alüminyum Kasa, Su Geçirmezlik gibi ek özellikleri de deneyen firmalar şimdi de MP yarışlarına başladılar.

Nokia Lumia Serisi İçin Yeni Bir Kamera Geliyor
Nokia Lumia Serisi İçin Yeni Bir Kamera Geliyor

İşte bu yarışta bir adımda Nokia firmasından geldi. Nokia’nın yeni Lumia telefonu 41 MP’lik Xenon ve LED Flash  bulunduran bir kameraya sahip olacak. Gelen yeni bilgiler ise Nokia’nın bu telefonda hangi işlemciyi kullanacağını test ettiği yönünde. Şu anda çift çekirdekli ve dört çekirdekli EOS modellerinin test edildiği ve dört çekirdekli modelinde gözlenen batarya problemleri nedeniyle Nokia’nın tercihini çift çekirdekli işlemciden kullanacağı belirtiliyor. Ayrıca telefonun Lumia 920‘de olduğu gibi 2.000mAH batarya barındıracağı ve 1.280 x 768 çözünürlüklü AMOLED ekran ile satışa çıkacağı gelen bilgiler arasında.

Yani yakın dönemde pazarda ki Pureview artış gösterecek gibi görünüyor. Bu durumda Akıllı Telefon üreticileri için kameraların sınırlarının bir kez daha zorlanması anlamına geliyor.

Nokia Lumia Serisi İçin Yeni Bir Kamera Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 16 Ocak 2014, 11:53

    Şarjlı kabı her yerde aramıştım.. Ve nokia lumia kullanmaya başlayınca buldum. Ayfor diye senin ben.. Neyse TwT

    Cevapla