Pasaport Kayıt İşlemleriNokia Lumia Serisine Güneş Enerjili Ekranlar Geliyor

Nokia Lumia Serisine Güneş Enerjili Ekranlar Geliyor

Nokia tarafından pazara sürüldükten sonra kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi görmeyi başaran Nokia Lumia serisi için şimdi de Güneş Enerji Panelleri hazırlanmaya başladı. Eski dönemde birkaç firma tarafından Cep Telefonu arkasına entegre edilen Güneş Enerjisini Elektrik Enerjisine çeviren Güneş Panelleri şimdilerde Nokia modelleri ile yeniden hayatımıza girecek gibi görünüyor. Nokia Lumia serisi için hazırlanan yeni […]


tarafından pazara sürüldükten sonra kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi görmeyi başaran serisi için şimdi de Güneş Enerji Panelleri hazırlanmaya başladı.

Eski dönemde birkaç firma tarafından Cep Telefonu arkasına entegre edilen Güneş Enerjisini Elektrik Enerjisine çeviren Güneş Panelleri şimdilerde modelleri ile yeniden hayatımıza girecek gibi görünüyor.

Nokia serisi için hazırlanan yeni sistem ile Dokunmatik Ekran altına veya çevresine yerleştirilecek olan Güneş Panelleri sayesinde telefonu kullanırken şarj etme imkânına da kavuşmuş olacağız.

Yapılan açıklamaya göre bu panellerin kullanımı ile batarya sürelerinde normal bir kullanım süresine göre %20 oranında bir kazanç elde edilebilecek.

Nokia Lumia Serisine Güneş Enerjili Ekranlar Geliyor
Nokia Serisine Güneş Enerjili Ekranlar Geliyor

Yani 10 saat batarya ömrü olan bir cihaz için süreç 12 saate çıkmış olacak. Panellerin boyutunun artması veya güneşte kullanım oranlarının yükselmesi ile zaman içerisinde bu oranın %50 seviyesine çıkması da beklentiler arasında.

2013 senesi bitmeden yeni modellerine bu sistemi entegre etmeyi planlayan Nokia firması pazarda yeni bir akımında ortaya çıkmasına sebep olabilir. Özellikle büyük ekrana sahip olan modellerdeki şarj sorunu bu şekildeki paneller sayesine bir miktar azaltılmış olacaktır.

  Bir Asrın Dev Firması Nokia Artık Microsoft Çatısı Altında

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status