Nokia Maps İle Anlık Trafik Takibi Geliyor

Nokia firması tarafından yeni nesil akıllı telefonlarında sunulan Nokia Maps hizmetine artık Anlık Trafik Bilgisi de gelmeye başlayacak.

2010 senesinde yaşadığı düşüşün arkasından çıkardığı yeni modeller ve yeni işletim sistemi sayesinde son dönemde satışlarını düzeltmeyi başaran firma telefonlarına ekstra özellikler kazandırarak aktif müşterilerinin diğer firmalara kaçmasını önlemenin peşinde.

Firma tarafından piyasaya sürülen Belle ve Windows Mobile İşletim Sistemine sahip yeni cihazlarda kullanılan Nokia Maps uygulamasına gelen Anlık Trafik Takip Sistemi de bu yolda atılan adımlardan birisi olarak görülebilir.

Türkiye’den henüz hiçbir şehrin olmadığı sistem birkaç ay içerisinde İstanbul, Ankara, İzmir gibi trafik yoğunluğu fazla olan büyükşehirleri içerisine alacak ve büyük bir hayat kolaylığı sağlayacaktır.

Nokia firmasının Nisan ayı içerisinde henüz ülkemizde satışınabaşlanılmayan Lumia serisinin satışlarına başlaması da firmaya karşı ülkemizde birkaç ay içerisinde yoğun bir yönelimin oluşmasına sebep olacaktır.

Windows Mobile işletim sistemi ile gelecek cihazların satış rakamları ise firmanın resmi olarak pazara girmesinden sonra rakipleri ile kıyaslanabilir hale gelecek gibi görünüyor.

 

Nokia Maps İle Anlık Trafik Takibi Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 19 Mayıs 2012, 10:16

    Neden Nokia daha vazgeçemedi bu Symbian işletim sistemlerinden? Android cihazını Alcatel gibi bir dünyanın en küçük mobil şirketlerinden olanı bile yaparken Nokia yapmıyorsa kendi sonunu hazırlamış demektir.