Nokia N1 Tablet PC Modeli Çıkar Çıkmaz Yok Satmaya Başladı

Nokia firmasının artık her şeye sıfırdan başlayacağı ilk ürün olan Nokia N1 Tablet PC modeli pazara çıkar çıkmaz satış rekorları kırmaya başladı.

İlk olarak Çin Pazarında satışa sunulan Nokia N1 Tablet PC modeli Nokia firması tarafından tasarlanan bir ürün ancak Foxconn firmasının fabrikalarında üretimi yapılıyor.

Tasarım olarak Apple iPad Mini modeline benzerliği ile dikkat çeken Nokia N1 Tablet PC modeli Android İşletim Sistemi ile Nokia firmasını yeni bir alana açmış oluyor.

 

4 Dakikada 20.000 Nokia N1 Tablet Satıldı

Çin Pazarında raflardaki yerini yavaş yavaş almaya başlayan Nokia N1 modeli pazara çıkar çıkmaz 4 Dakika gibi bir sürede 20.000 satış rakamını aşmayı başardı.

7,9 inçlik 2K çözünürlük ile gelen bir ekrana sahip olan Nokia N1 modeli 2.3 Ghz’lik Intel Atom İşlemci, 2 GB Ram Bellek, 32 GB Dahili Depolama Alanı, Android 5.0 İşletim Sistemi ve 5300 mAh’lik bataryası ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

Cihazın şarj girişinde kullandığı yeni sistem Type-C USB ise bir anlamda Apple Lightning serisi şarj girişleri gibi Hızlı Şarj imkanı sunuyor.

Nokia N1 Tablet PC Modeli Çıkar Çıkmaz Yok Satmaya Başladı
Nokia N1 Tablet PC Modeli Çıkar Çıkmaz Yok Satmaya Başladı

 

Ocak Ortasında Avrupa ve Amerika’da Satışa Çıkacak

Nokia N1 modelinin 15 Ocak 2015 tarihinde hem Avrupa hem de Amerika pazarında satışa çıkması bekleniyor.

Ancak beklenmeyen bir talep gören ve Çin Pazarında yoğun ilgi görmeye başlayan Nokia N1 modelinin stok sorunu yaşaması ve Avrupa – Amerika satışlarını Ocak Sonuna atması gibi bir durum da söz konusu.

Nokia N1 Modelinin Türkiye Pazarında ise Şubat ayı gibi satışa sunulması bekleniyor. Ancak herhangi bir resmi bilgi şu aşamada basına verilmiş durumda değil.

Nokia N1 Tablet PC Modeli Çıkar Çıkmaz Yok Satmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir