Nokia N1 Tablet PC Modeli Foxconn İle Ortak Üretilecek

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Nokia tarafından dün tanıtımı yapılan Nokia N1 Tablet PC modelinin sadece Nokia tarafından değil, Çinli Üretici Foxconn tarafından da desteklenecek bir ürün olduğu ortaya çıktı.

Buna göre Nokia N1 adı ile pazarlanacak olan Tablet PC modeli aslında bir Foxconn ürünü. Ancak firma isminin bilinirliliğinin sınırlı olduğu gerçeğine dayanarak Nokia firması ile bir İsim Anlaşmasına girişmiş durumda.

 

Ürünler Foxconn Fabrikalarında Üretilecek

Tasarım ve Donanım olarak Foxconn tarafından hazırlanan modelin yine Foxconn Fabrikalarında üretileceği bilgisi pazara sızarken, Nokia firmasının ürün kalitesini korumak adına her aşamada Mühendisleri ile olayın içinde olacağı bilgisi de ulaştırıldı.

Bu sayede Nokia N1 Tablet PC modeli Nokia Kalitesi ile Foxconn tarafından üretilecek. Her iki firma da Kaliteli ve Başarılı bir modelin pazarda satışlarını yükseltmesi ile isim değerlerini de yükseltmiş olacaklar.

Nokia N1 Tablet PC Modeli Foxconn İle Ortak Üretilecek
Nokia N1 Tablet PC Modeli Foxconn İle Ortak Üretilecek

Foxconn Kimdir?

Foxconn Fabrikaları Çin’in en büyük fabrikaları arasında yer almakta ve Apple firmasının tüm ürünlerinin üretildiği fabrika olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tıpkı HTC firması gibi üretimden gelen bir firma olan Foxconn’un yakın dönemde artık sadece başkalarına ürün üretmek yerine kendi markası ile kendi ürünlerini de üretmesi bekleniyor.

Bu da aslında Nokia N1 modeli ile dayanaklı olarak da olsa gerçekleşmiş olacak. Bu sayede Foxconn ilerleyen süreçte kendi ismi ile daha rahat hareket ediyor olabilecek.

Foxconn ve Nokia N1 Tablet PC
Foxconn ve Nokia N1 Tablet PC

 

Kalite ve Estetik Nokia’nın Kontrolünde

İsim hakkını Foxconn firmasına verse de Nokia kendi kalite ve estetik anlayışını korumak adına Üretim ve Pazarlama alanlarının her kademesinde mühendisleri ile yer alacak.

Bu sebeple de aslında ürünler Nokia Markası ve Nokia Kalitesi ile üretilip satışa sunulmuş olacak.

Geçtiğimiz yıllarda bu tarz satış stratejilerine sıkça rastlamış ve oldukça başarılı ürünlerin pazara çıktığını izlemiştik.

Nokia ve Foxconn arasındaki bu çalışmada Nokia N1 Tablet PC modeli gibi başarılı bir modelin pazara sürülmesi anlamına geliyor.

Nokia N1 Tablet PC
Nokia N1 Tablet PC

Nokia N1 Tablet PC Modeli Foxconn İle Ortak Üretilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir