Nokia N9’da Android 4.0 Kullanabilirsiniz.

Pek çok akıllı telefon tarafından uzunca bir süredir güncelleme gelmesi beklenen Android 4.0 İce Cream Sandwich Hiç tahmin edilmeyecek bir model olan Nokia N9 modeli için kullanılabilir hale getirildi.

Nokia N9 modeli için özel olarak bir güncelleme elbette ki olmadı. Nokia firmasının Android ile zaten oldukça fazla bir rekabet içerisinde olduğu da aşikâr. Güncelleme ise Nitdroid ekibi tarafından Project Mayhem isimli bir çalışmanın sonucunda geldi.

MeeGo 1.2 işletim sistemini kullanan telefonlar için özel bir ROM hazırlayan ve bu sayede Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünü kurabilmelerini sağlayan firma bu yazılımın Nokia N9 modelinde de sorunsuz kullanabildiğini fark ettiler.

Alpha aşamasında olan ve birçok gelişme ile daha da üst seviyeye çıkacak olan projenin henüz başında iken Nokia N9 modeline Android 4.0 sürümünün sorunsuz ve stabil şekilde yüklenmesi ise gelecekte artık isteyenin istediği işletim sistemini kullanabileceği telefonları yaşantımıza gireceği anlamına geliyor diyebiliriz.

 

Nokia N9’da Android 4.0 Kullanabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. bn9 kullanan varmı performans net hızı nasıl ayrıca1300 tl vermeye değermi…

  Cevapla
  • İşlemci olarak şu aşamada Nokia’lar arasında en iyi cihazlardan birisi olarak görünüyor. Tasarım da aynı şekilde oldukça etkileyici. Ancak Android İşletim Sistemi kullanan cihazlarla kıyaslama yaparsanız pek fazla tercih edilecek bir cihaz değil.

   Örneğin şu aralar 1099 TL den satılan HTC EVO 3D isimli cihaz özellik olarak Nokia N9 modelinden çok daha iyi bir seviyededir. Aynı şekilde 1500 TL fiyat seviyelerinde olan Samsung Galaxy S2 modelide oldukça başarılı cihazlardır.

   • sonuçta o kadar kötü telde değil o zamn ben almayı düşünüyorumda yakında ama çevremde hiç kullananı görmedim…

    Cevapla
    • Cihaz iyi bir cihaz. Ancak son dönemde ülkemizde Android daha fazla tutuluyor. Ve o fiyata pek fazla kimse dönüp bakmıyor. Ancak kibar ve oldukça karizmatik bir cihaz.

     Cevapla
 2. N9 telefnumda cihaz güncellemesi diye bir bildirim geldi bu güncellemeyi nasış iptaledebilirim