Nokia Satın Alınmasa Android İşletim Sistemine Geçecekti

Nokia Satın Alınmasa Android İşletim Sistemine Geçecekti

Pazara sızan bir iddiaya göre ve arasındaki satın alma süreci başlamadan önce kanadının Android İşletim Sistemine sahip bir Lumia üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Global Basında oldukça önemli bir yere sahip olan The New Times gazetesinin ismi belirtilmeyen kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Finlandiyalı telefon devi Nokia satın alınmadan önce Android cihazlar üzerinde çalışıyordu. Şirket içinde gizli bir ekip tarafından yürütülen çalışmada Android işletim sistemi Lumia modelleri üzerinde test ediliyordu.

Tabi ki iddia oldukça ilginç. Ancak Nokia markasını markasına bağımlı hale getiren bir CEO’nun altında nasıl bir Android Çalışması yapılıyordu açıkçası orası biraz karanlık.

Ancak gelen bu bilgiler sonrasında firmasının, serisinde çıkacak yeni bir Android İşletim Sistemine sahip cihaz ile pazarda hem satış hem de marka değerinin arttırmasından ve buna bağlı olarak İşletim Sisteminden uzaklaşmasından korktuğu düşünülmeye başlandı.

  Huawei Ascend W1 Modelinin Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Nokia Satın Alınmasa Android İşletim Sistemine Geçecekti
Nokia Satın Alınmasa Android İşletim Sistemine Geçecekti

Bu sebeple de Microsoft elini hızlı tutarak Nokia markasına bağlı olan Lumia ve Asha serilerinin tüm haklarını satın alarak pazarda kendisini tek başına sırtlayan Nokia markasını rakip firmalara geçmeden ortadan kaldırmış oldu.

Konu ile alakalı olarak Nokia veya Microsoft firmalarından bir açıklama gelmedi. Ancak serisinde bir modelin Android İşletim Sistemi ile pazara çıkması durumunda pazardaki dengelerin değişmesi içten bile değildi.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status