Nokia Steel HR Akıllı Saat Ailesi Duyuruldu

Nokia Steel HR Akıllı Saat Ailesi Duyuruldu

Nokia uzun süredir uzak kaldığı Teknoloji Dünyasına ilk Akıllı Saat modeli olan Nokia Steel HR ile giriş yaptı.yorumlar.net

uzun süredir uzak kaldığı Teknoloji Dünyasına ilk modeli olan Steel HR ile giriş yaptı.

ile Aktivite Bilekliği arasındaki bir konuma konumlandırılan Steel HR aslında pazara olarak değil de biraz daha Sağlık Ürünü olarak çıkmış durumda.

Ancak bu model de Akıllı Saat Özelliklerinin olmadığı anlamına gelmiyor. Özellikle Batarya Ömrü ile de ciddi bir artıya geçen Nokia Steel HR bir saat olarak rahatlıkla günlük yaşamda kullanılabilir.

 

Nokia Steel HR Akıllı Ekran

 

Aktivite Özellikleri İle Karşımızda

Nokia Steel HR modeli ile Aktivite İzleme olayı oldukça basite indirilmiş durumda.

Cihaz üzerinde bulunan sensörler sayesinde Kalp Atış Hızı, Yürüme Mesafesi, Atılan Adım Sayısı, Uyku Döngüleri, Uyuma Süreleri, Derin ve Hafif Uyku Analizi gibi birçok özellik kullanıcılara sunulmuş durumda.

Özel olarak geliştirilmiş uygulaması ile tüm bunları saatlik ve günlük analizler halinde bir rapora dönüştüren Nokia Steel HR Akıllı Saat ailesi günün sonunda size birçok data sunuyor ve Sağlıklı Yaşam adına sizi yönlendiriyor.

Otomatik Uyku Modu sayesinde cihaz sizin uyuduğunuz anlamda sizi daha kolay uyandırmak adına Sessiz Titreşimli Alarm moduna geçebiliyor ve bu sayede elinizi titreterek uyanmanızı sağlamış oluyor.

 

Nokia Steel HR

 

25 Güne Kadar Dayanan Pil

Klasik Akıllı Saat modellerinde kullanılan Tüm Ekranın Dijital olarak tasarlanması mantığını es geçen Nokia firması pazarda farklı örnekleri de bulunan bir modeli baz almış durumda.

Ekranın üst kısmında küçük bir alanı Akıllı Saat Ekranı olarak tasarlayan Nokia firması bu sayede kalan kısımdaki Analog Saat olayı ile ciddi anlamda bir Batarya Süresi yakalamış durumda.

Verilere göre Nokia Steel HR modeli ile 25 güne yakın bir batarya ömrüne ulaşmanız oldukça kolay.

Ayrıca cihazın 50 metreye kadar Su Basıncına dayanıklı olduğunu da belirmemiz gerek. Spor yapanlar için oldukça önemli bir özellik olduğu kesin.

Cihazın Akıllı Ekranı üzerinden Bildirim Almak, Arayanı Görmek, Alarm ve Takvime ulaşmakta oldukça kolay hale getirilmiş durumda. Bu sayede de cihaz aslında Aktivite Bilekliği olma noktasından biraz daha Akıllı Saat olma noktasına doğru yol almış.

 

Nokia Steel HR Özellikler

 

Nokia Steel HR Modelinin Satış Rakamları

36 mm ve 40 mm olmak üzere iki farklı boyda satışa çıkacak olan Nokia Steel HR modelinin satış fiyatları da belirlenmiş durumda.

Buna göre;

Çelik Steel HR  36 mm  189.95 Euro
Çelik Steel HR  40 mm  199.95 Euro

fiyat seviyeleri ile Nokia Steel HR modeli satışa çıkacak.

Modelin kısa vadede ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise şu aşamada ne yazık ki netleşmiş durumda değil.

Ayrıca cihaz Nokia Sağlık Serisi kapsamında üretilen bir ürün olmasından dolayı aynı serideki diğer cihazlarla da eşzamanlı olarak bazı özelliklerini çalıştırabiliyor.

Bu sebeple de Nokia Steel HR modelinin yanında farklı bazı ürünleri de almanız gerekebilir veya almak isteyebilirsiniz.

 

Nokia Stell HR Satış Fiyatları

  2013 Yılının Suya, Toza ve Darbelere Dayanıklı Akıllı Telefon Modelleri
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status