Nokia Symbian Belle İçin Yeni Güncellemesini Yayınladı

Nokia firması tarafından Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia ORO ve Nokia X7 modellerinde Symbian Belle güncellemesini yayınladı. Nokia E6 ve Nokia 500 modelleri içinde önümüzdeki hafta güncellemeler yayınlanacak.

Android İşletim Sistemi, İOS ve BlackBerry OS karşısında zorlanan, Windows Mobile ile de bir anlamda Nokia içinde ikincil konuma düşen Symbian İşletim Sistemi pazarda en fazla satılan cihazlarının kullandığı Symbian Belle sürümünde bazı güncelleme ve düzenlemelere gitti.

Güncelleme sonrasında cihazlara pazarda yavaş yavaş şekillenmeye başlayan HTML 5 sistemine sahip bir tarayıcı eklendi. Buna göre HTML5 sistemini kullanan web sayfaları güncelleme sonrasında daha sorunsuz ve rahat açılabilecek.

Microsoft ile başlanılan Windows Mobile ortaklığının bir kolu olan Microsoft Office Mobil sistemi de güncelleme sonrasında Symbian Belle kullanıcılarının da beğenisine sunulacak. Bir anlamda Nokia kullanıcılarının gönlünü almış olacak.

Nokia Symbian Belle Güncellemesi
Nokia Symbian Belle Güncellemesi

Ayrıca yeni gelen güncelleme ile Nokia Maps Suite 2.0 sürümü cihazlara eklenmiş olacak. Daha hızlı ve doğru sonuçlar veren bu sistem sayesinde Nokia Navigasyon Sistemi biraz daha stabil ve sorunsuz çalışmaya başlayacak.

Ayrıca güncelleme paketi içerisine Nokia N8 modeli için birde özelleştirme eklenmiş durumda. Bu eklenti sayesinde Nokia 808 modelinde mevcut olan DLNA Play ve Big Screen adı verilen büyük ekran özelliği Nokia N8 modeline dâhil edilecek.

Cihaz güncellemeleri Ota veya Kablolu Bağlantı ile yapılabilecek. Ülkelere göre farklı zamanlarda indirilebilir hale geleceği için ara ara Güncelleme Takibi yapmaları gerekebilir.

Bu güncelleme ile cihazların pazarda biraz daha rağbet görmesi beklenebilir. Özellikle Multimedya alanında öne çıkan Nokia N8 için oldukça iyi bir güncelleme olacak gibi görünüyor.

Nokia Symbian Belle İçin Yeni Güncellemesini Yayınladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir