Nokia True Wireless Kulaklık Modeli Tanıtıldı, Teknik Özellikleri Belli Oldu

Apple AirPods ve Samsung IconX serisi kulaklıkları ile rekabet etmek üzere tasarlanan Nokia True Wireless Kulaklık Modeli Nokia firması tarafından duyuruldu. Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı netleşti.


Apple AirPods ve Samsung IconX serisi kulaklıkları ile rekabet etmek üzere tasarlanan True Wireless Kulaklık Modeli firması tarafından duyuruldu. Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı netleşti.

Kulak içine giren yapısı ve kablosuz olması ile taşınabilirlik noktasında oldukça başarılı olan True Wireless ailesi kullanım noktasında da Bluetooth 5.0 ve 4 saati bulan aktif kullanım süresi ile ortalama bir performans sunuyor diyebiliriz.

Nokia 7.1 Akıllı Telefon modeli ile birlikte duyurulan cihazın ülkemizde de yakın dönemde satışa çıkmasını bekliyoruz.

 

Nokia True Wireless

 

Nokia True Wireless Ön İncelemesi

Siyah rengi, kulaklık başına 5 gr ağırlığı, silindirik ve oldukça şık kutusu ile Nokia True Wireless modeli resmi olarak Nokia firması tarafından duyuruldu.

Stereo Ses Kalitesi ilke hem telefon görüşmesi hem de müzik dinleme imkânına sahip olacağınız True Wireless ailesi ile çok rahat bir şekilde telefon görüşmelerinizi kopma veya ses kalitesinde kayıp yaşamadan yapabiliyor olacaksınız.

Tek bir şarj ile 3.5 – 4 saate yakın bir Müzik Dinleme ve Telefon Görüşmesi imkânı sunan kulaklığın yanında gelen şarj kutusu ile de kulaklıkları 3 kez daha şarj edebiliyorsunuz. Yani arada şarj etmek koşulu ile kulaklıklar ortalama olarak 10 – 12 saat arasında aktif bir şekilde kullanma imkânına sahipsiniz.

Suya ve Toza Dayanım konusunda pek üst düzey bir kalite sunmasa da IPX4 yani Ter ve Sıçramalara Dayanıklı yapısı da kulaklıkların gerek günlük şartlarda gerekse de spor yaparken kullanılmasında bir sorun yaşamayacağınız anlamına geliyor. Ama aşırı yağmur altında veya duş alırken kullanabileceğiniz bir kulaklık ailesi değil.

 

Nokia True Wireless

 

Nokia True Wireless Teknik Özellikler

Kulaklık Boyutu22.3 x 14 mm
Şarj Kutusu Boyutu100 x 22 mm
AğırlıkKulaklık Başı 5 gr (Kutu Hariç)
BağlantıBluetooth 5.0
Konuşma Süresi4 Saate Kadar
Müzik Dinleme Süresi3.5 Saate Kadar
Bekleme Süresi70 Saate Kadar
Şarj Kutusu ÖzellikleriKulaklıkları 3 Kez Şarj Eder

14 Saate Kadar Müzik

16 Saate Kadar Konuşma İmkanı Sunar

Suya Toza DayanımIPX4 – Ter ve Sıçramalara Dayanıklı
Led Gösterge PaneliVar
Ses KalitesiStereo Ses (Müzik ve Telefon Görüşmesinde)
Şarj GirişiUSB Type-C
Kutu İçeriğiBir Çift Nokia True Wireless Kulaklık

USB Tip-C / USB-C Kablosu

Şarj Kutusu

3 Çift Kulak Pedi (S, M, L)

RenkSiyah

 

Nokia True Wireless

 

Nokia True Wireless Satış Fiyatı

Cihazın yurtdışı satış fiyatı 129 Euro olarak açıklanmış durumda. Ülkemiz için henüz net bir fiyat açıklanmadı.

Ancak ortalama bir hesap yapacak olursak Nokia True Wireless modelinin ülkemizde Vergilerle birlikte 1.200 TL – 1.400 TL civarında bir rakamla karşımıza çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Samsung IconX ve Apple AirPods modellerinin karşısında Nokia True Wireless modelinin ne kadar şansı olacak, kullanıcı tarafından ne kadar tercih görecek konusu ise ilerleyen günlerde netleşecek.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status