Nokia ürünleri tekrardan Apple mağazalarında!

Teknoloji devlerinden biri olan Apple şirketi alınan son kararlar ile birlikte Nokia’nın ürünlerini bir kez daha kendi mağazalarında satışa çıkaracaklarını açıkladı. İşte Apple mağazalarında satılacak olan Nokia ürünleri!

 

Apple firmasının yaptığı açıklamada yazıldığı gibi şirket bir kez daha Nokia ürünlerini internet sayfasındaki çevrimiçi Apple mağazalarında satışa çıkardı. Kısa bir süre içerisinde de fiziksel olarak alışveriş yapılan Apple mağazalarında da bu ürünlerin mevcut olacağını bildirdi.

Peki, bu ürünler neler?

Tabii ki Apple mağazalarındaki iPhoneların ve iPadlerin yanında Nokia’nın akıllı telefonları satılmayacak. Nokia şirketinin ürettiği birkaç sağlık cihazı artık Apple mağazalarındaki yerlerini alacak. Haberlerde görmüş olacağınız gibi geçen yıl Nokia firması Withings adlı firmayı satın almıştı. Termometre, tartı ve kan basıncı ölçüm cihazları üretmekte olan Withings firmasının tüm ürünleri artık Nokia markası adı altında Apple mağazalarında satışa sunulacaklar. İşin ilginç kısmı ise aslında Apple bu orijinal Withings ürünlerini zaten mağazalarında satıyordu. Fakat bu durumu engelleyip düzeltmek için Nokia hızlıca satışların durdurulması için mahkeme kararı çıkartmayı başardı. İki firma arasındaki yasal süreç sonuçlandı ve Nokia ürünlerinin Apple mağazalarında satılabilmesi yasal olarak mümkün oldu.

Nokia ürünleri tekrardan Apple mağazalarında!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir