Nokia’nın Küllerinden Yeni Bir Telefon Modeli “Newkia” Doğuyor

Nokia’nın Küllerinden Yeni Bir Telefon Modeli “Newkia” Doğuyor

Microsoft’ta çalışırken bir anda kendisini Nokia CEO’su olarak bulan, daha sonrada sonu satışla biten sürecin ilk adımlarını atan Steven ELOP tarafından yok sayılan Nokia Mühendisleri küllerinden doğmaya hazırlanıyorlar. Nokia firmasının Eski Asya Başkanı olan Thomas ZİLLİACUS bir anlamda yok olan Nokia firmasının eski mühendislerini bir ayara toparlayarak yeni bir firmanın temelini attı. Newkia adı verilen […]


’ta çalışırken bir anda kendisini CEO’su olarak bulan, daha sonrada sonu satışla biten sürecin ilk adımlarını atan Steven ELOP tarafından yok sayılan Mühendisleri küllerinden doğmaya hazırlanıyorlar.

firmasının Eski Asya Başkanı olan Thomas ZİLLİACUS bir anlamda yok olan Nokia firmasının eski mühendislerini bir ayara toparlayarak yeni bir firmanın temelini attı.

Newkia adı verilen yeni oluşum bir dönemler Nokia içerisinde MeeGo projesine destek veren ve Nokia firmasının giderek cephesine kaymasına engel olmak isteyen bir ekip tarafından kurulmuş durumda.

Şirketin ilk hedefi ise Nokia firmasının kalitesi ile Android İşletim Sistemine sahip yeni modeller üretmek. Bu anlamda da çalışmalara başlamış durumdalar.

  Satışta Zorlanmaya Başlayan Microsoft, Surface RT Modelinde İndirime Gitti
Nokia’nın Küllerinden Yeni Bir Telefon Modeli “Newkia” Doğuyor
Nokia’nın Küllerinden Yeni Bir Telefon Modeli “Newkia” Doğuyor

Newkia firması ilk etapta pek üretime geçebilecek gibi görünmüyor. Çünkü firmanın ilk etapta Ar-Ge çalışması yapması, üretime geçmesi için gerekli olan Mali Güç ellerinde yok.

Ancak giderek büyüyen ve oldukça deneyimli bir ekibi bir araya toparlayan Newkia firmasına yakın dönemde destek sağlanması ve Yeni Nokia firmasının doğuşu sağlanabilir gibi görünüyor.

Asha ve markalarını elinden kaptıran ve 5110 ürettiği dönemlere geri dönüş yaşayan Nokia firmasının ilk etapta toparlanması mümkün gibi görünmüyor. O sebeple de Newkia firmasının doğru adımlar atması firmanın pazarda doğan Nokia markasının yerini almasını sağlayacaktır.

Bakalım kanadının tam anlamıyla bir Windows Phone serisine çevirmeye çalıştığı eski Nokia modelleri ile pazara sürülecek olan yeni Newkia modelleri nasıl bir yarış içerisine girecek.

Ancak eğer gerçekten Nokia kalitesi ve Mühendisliği ile pazara Newkia modelleri sürülebilir ve bu cihazlar Android İşletim Sistemi veya Tizen İşletim Sistemi gibi Açık Kaynak Kodlu olursa oldukça büyük bir talep görebilirler.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status