Öğrencilerin Bilgisayar Tercihleri Notebook Sektöründe Toplandı

Öğrencilerin Bilgisayar Tercihleri Notebook Sektöründe Toplandı

Üniversite öğrencileri arasında gerçekleştirilen bir anket, dizüstü bilgisayar tercihinin tabletlere göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Öğrencilerin beşte dördü Dizüstü PC sahibi. Son yıllarda popülerliğini giderek artıran tabletler, PC pazarındaki düşüşün baş aktörü olarak gösteriliyor. Buna rağmen, üniversite öğrencilerinin dizüstü bilgisayarları daha çok tercih ettiği son çalışmalar ile ortaya kondu. ABD’de gerçekleştirilen bir anket çalışmasına […]



Üniversite öğrencileri arasında gerçekleştirilen bir anket, dizüstü bilgisayar tercihinin tabletlere göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Öğrencilerin beşte dördü Dizüstü PC sahibi.

Son yıllarda popülerliğini giderek artıran tabletler, PC pazarındaki düşüşün baş aktörü olarak gösteriliyor. Buna rağmen, üniversite öğrencilerinin dizüstü bilgisayarları daha çok tercih ettiği son çalışmalar ile ortaya kondu.

ABD’de gerçekleştirilen bir anket çalışmasına göre, üniversite öğrencileri arasında yüksek bir dizüstü bilgisayar sahipliği oranı bulunuyor. Tabletlere rağbet ise oldukça düşük.

Deloitte araştırma firmasının yıllık “okula dönüş” araştırmasının sonuçlarına göre, üniversite öğrencileri arasında yüzde 82’lik bir dizüstü sahipliği oranı bulunuyor.

Öğrencilerin Bilgisayar Tercihleri Notebook Sektöründe Toplandı
Öğrencilerin Bilgisayar Tercihleri Notebook Sektöründe Toplandı

Öğrencilerin yüzde 80’i ise akıllı telefon kullanıyor. Buna karşın, kullanımı ise sadece yüzde 18 oranında. Bir başka değişle, öğrencilerin yaklaşık beşte biri sahibi. Geri kalan beşte dörtlük kısım ise tercihini dizüstü bilgisayardan yana kullanıyor.

Dizüstü bilgisayarların ağırlıklı olarak tercih edilmesinde öğrencilerin dersler ve çeşitli çalışmalar için fiziksel klavyeye duyduğu ihtiyaç ve masaüstü işletim sistemlerinin üstünlükleri gösteriliyor.

Ayrıca odalarında tek cihaz ile tüm ihtiyaçlarını karşılamak isteyen öğrencilere daha gelişmiş ses, daha büyük ekranda görüntü olanağını dizüstü bilgisayarların sunmasının da sonuçlarda etkili olduğu belirtiliyor.

Kaynak: ShiftDeleteNet

  Microsoft Surface Pro Tablet Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status