Omate’den Yeni Akıllı Saat

Akıllı saat üretimi dur durak bilmiyor. Omate harika bir tasarımla yepyeni bir akıllı saat ile kullanıcılarına ulaşıyor. Kickstarter üzerinde başarılı bir destek süreci sonrasında hayata geçen ve ülkemizde de satışa sunulan SIM kart destekli Omate TrueSmart devam modeline hazırlanıyor. Birçok akıllı saate göre gerçek anlamda saat gibi görünen akıllı saatin en önemli özelliği ise sim kart girişinin olması.

Omate X olarak adlandırılan model resmen bildirilse de henüz lansmanı yapılmadı. Eylül’ün başında tanıtımı beklenen akıllı saat kullanıcılarına birçok özelliği bir arada sunuyor. Modaya ağırlık verecek olan Omate X’de metal kasa ve 22mm değiştirilebilir kayış olacak. Böylelikle akıllı saatten çok gerçek kol saati gibi durduğunu göreceksiniz.

Omate ilk akıllı saatini Android işletim sistemi üzerine tasarlamıştı. Omate X ise Pebble gibi sadece bildirim sunan bir formata sahip olacak ve kendine has bir arayüzü olacak. Omate X Modeli 400mAh gücündeki bataryasının yaklaşık 1 hafta kullanım sunacağı söyleniyor. Saatin 1.54 inçlik dokunmatik ekranı ise hafif kavisli 240×240 piksellik bir çözünürlüğe sahip ve oldukça canlı bir ekran görüntüsünde. Ayrıca cihaza MediaTek’in giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Aster MT2502 yongaseti eşlik ediyor. 260MHz saat hızında çalışan Cortex-A7 tabanlı olan bu yongaseti özel bir optimizasyon sayesinde belirli durumlarda 24MHz saat hızına kadar düşebiliyor

Omate’den Yeni Akıllı Saat
Omate’den Yeni Akıllı Saat

Omate X akıllı saatin hoparlör ve mikrofonu sayesinde eller serbest şekilde görüşme yapabiliyorsunuz. 128MB RAM taşıyan saat 3 eksenli akselerometre yanında atılan adım, yakılan kalori gibi fitness bilgilerini de size sunuyor. Bir akıllı saat için oldukça yüksek RAM’a sahip olmasıyla ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Android ve iOS akıllı telefonlar ile bağlantı kuracak olan cihaz fiyatı 129$ olacak. İlk 5 gün boyunca saat 100$ üzerinden satılacak ve ilk 1000 ürün özel bir seri numarasına sahip olacak. Cihazın satışı ekim ayını gösteriyor.

Omate’den Yeni Akıllı Saat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir