Pasaport Kayıt İşlemleriOne M8’den Sonra HTC One M9 Hayal Kırıklığı Oldu

One M8’den Sonra HTC One M9 Hayal Kırıklığı Oldu

HTC One serisi One M7 modeli ile yükselişe geçmiş, One M8 ile tavan rakamları görmüştü. Beklentilerin aksine HTC One M9 çok gerilerde kalarak firmayı hayal kırıklığına uğrattı. Aslında bakıldığında HTC One M9 serisi hem işlemci noktasında hem de Kamera noktasında HTC One M8 serisine göre oldukça kendisini geliştirmişti. Ancak 2014 yılında ilk 3 ayda 10 […]


One serisi One M7 modeli ile yükselişe geçmiş, One M8 ile tavan rakamları görmüştü. Beklentilerin aksine çok gerilerde kalarak firmayı hayal kırıklığına uğrattı.

Aslında bakıldığında serisi hem işlemci noktasında hem de Kamera noktasında M8 serisine göre oldukça kendisini geliştirmişti.

Ancak 2014 yılında ilk 3 ayda 10 Milyona yakın M8 sevkiyatı yapan firma 2015 yılında aynı dönemde 4,75 Milyon HTC sevkiyatı yapmış durumda.

 

En Büyük Etkenlerden Birisi SnapDragon 810 İşlemcisi

serisi rakiplerine aslında İşlemci Gücü ile geçmiş durumda. Ancak SnapDragon 810 serisi işlemciler özellikle pazara çıkar çıkmaz Aşırı Isınma Sorunu ile karşılaştılar.

Her ne kadar gelen güncellemeler ile bu sorun azaltılmış olsa da bir kez SnapDragon 810 serisine bakış değişti ve dolayısıyla serisi kara bir leke ile pazara çıkmış oldu.

Bunun yanında Kamerası oldukça başarılı konuma getirilen seride Aynı Kasa Yapısına sahip olması, Parmak izi Okuyucu bulunmaması gibi birçok değer ne yazık ki serisinin satışlarını düşürdü.

Ülkemizde ki 2.800 TL’lik fiyatı ise tüm bu olumsuzlukların üstüne Tuz Biber oldu ve M9 raflardaki duruşundan öteye geçemedi.

HTC One M9, One M8'in Gerisinde Kaldı
HTC One M9, One M8’in Gerisinde Kaldı

 

HTC One M9+ İle İvme Yakalanmak İsteniyor

Bazı güncellemeler ile pazara sürülen HTC One M9+ serisindeki en büyük değişim SnapDragon 810 serisi işlemci yerine MediaTek serisi bir işlemciye geçilmesi oldu.

İlk seride olmayan Parmak İzi Okuyucu ve Duo Kamera da bu modele eklenerek pazardaki rekabet gücü biraz daha arttırılmaya çalışıldı.

Ancak halen önündeki çok büyük bir handikabı aşması gerekiyor HTC’nin. O da ülkemizdeki Fahiş Fiyat politikası.

HTC One M9+ Serisi
HTC One M9+ Serisi

 

HTC Bir Apple Değil, Bunu Görmeli

Apple Fanlığı artık ayrı bir konuma taşınmış durumda. Kendisine has işletim sistemi, kendisine has tasarımı ve kendisine has hataları ile Apple başlı başına bir marka.

Bu sebeple de Apple firması 3.000 TL’de dese bir modeline satışları hızlı bir şekilde yükseliyor, kapıda haftalarca bekleyen müşterileri oluyor.

HTC ise Apple’ı rakip alan ve ciddi anlamda Kaliteli Ürünler üreten bir firma. Ancak bu kadar Yüksek Fiyatlardan satışa girmesi kullanıcıyı kaçırıyor.

Çünkü HTC firmasının bir Apple Fan Kitlesi gibi kitlesi yok. Bu sebeple de Uygun Fiyatlı ürünler HTC One serisini almak isteyen kullanıcıları kapıyor.

2,999 TL gibi bir fiyattan satışa sunulan HTC One M9+ serisi şu aşamada ne kadar ilgi görecek bakacağız.

Lakin LG G4 serisi 2.199 TL iken, Galaxy S6 serisi 2.499 TL iken, Apple iPhone 6 serisi 2,599 TL iken, Asus ZenFone 2 serisi 1.299 TL iken kusura bakmasın ama HTC One M9+ serisi 2.999 TL’den alıcı bulamaz.

  HTC One M9 Türkiye Fiyatı Belli Oldu ve Satışına Başlandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status