OnePlus 5 Modeli Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Amiral Gemisi Katili olarak adlandırılan OnePlus 5 modeli ile alakalı Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getiriyoruz.

Cihazla alakalı olarak bizlere gelmesi muhtemel bazı soruları ve bu soruların cevaplarını bir liste halinde sizlere sunuyor olacağız.

Hemen sonrasında ise sizlerden gelen Soruları Cevaplamaya, Sorun ve Şikâyetlere çözüm aramaya ve Olumlu ya da Olumsuz Kullanıcı Yorumları ile sayfamızı ziyaret eden muhtemel OnePlus müşterilerine bir fikir vermeye çalışıyor olacağız.

 

OnePlus 5

 

OnePlus 5 Modeli Sık Sorulan Sorular

Cihazla alakalı sorularınızı lütfen bu kısma bakıp, cevabının olmadığını gördükten sonra YORUM kısmı üzerinden bizlere sorun.

 

OnePlus 5 Türkiye’ye Uyumlu mu?

OnePlus serisinin Çin ve Global versiyonları şuan satışta. Eğer Global Versiyonu alırsanız Türkiye’de sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Ürünün Yetkili Servisi Kim?

OnePlus modeli ülkemize İthalatçı Garantili olarak getirilmektedir. Bu sebeple markaya ait bir servis noktası yoktur.

KVK, EVO, Delta gibi birçok İthalatçıdan ürün alınmış olabilir. Faturasından ya da Satın alacağınız noktadan Servis Bilgisini öğrenebilirsiniz.

 

Cihazın 4G 4.5G Desteği Var mıdır?

Evet. Cihazda 4G – 4.5G Desteği bulunmaktadır.

 

Cihaz Suya ve Toza Dayanıklı mıdır?

Hayır. OnePlus 5 modelinde IP sertifikası yoktur. Bu sebeple de Suya ve Toza dayanıklılık sunmamaktadır.

 

Cihazda Hafıza Kartı Desteği Var mı?

Hayır. Cihazda 64 GB Dâhili Depolama alanı vardır. Ama Hafıza Kartı desteği sunmamaktadır.

 

Cihazda Kulaklık Girişi Var mı?

Cihazda 3.5 mm jack girişine sahip bir kulaklık girişi mevcuttur. Cihazın kutusundan ise kulaklık çıkmamaktadır.

 

Cihazın SAR Değerleri Kaçtır?

Öncelikle değerler Yasal Sınırların altındadır. Bunu baştan belirtelim.

SAR Değeri (Baş): 1.390 W/kg (10g)

SAR Değeri (Vücut): 1.480 W/kg (10g)

 

OnePlus 5 Modelinin Türkiye Satış Fiyatı Nedir?

Cihaz İthalatçı garantili geldiği için fiyatlar değişiklik göstermektedir.

2.200 TL ile 2.600 TL arasındaki fiyatlar ile OnePlus 5 modeline Türkiye’de sahip olabilirsiniz.

 

OnePlus 5 Türkiye Satışı

 

OnePlus 5 Soru, Sorun ve Şikâyetler

Cihazla alakalı yaşadığınız sorunları, aldıktan sonra oluşan şikâyetleri ve cihazı almadan önce aklınıza takılan tüm soruları buradan bizlere sorabilirsiniz.

Her sorunuza cevap veremeyebiliriz ancak yine de diğer arkadaşların da destekleri ile sorunları çözme yolunda bazı adımlar artabiliriz.

 

OnePlus 5 - Arka

 

OnePlus 5 Kullanıcı Yorumları

Sitemiz üzerinden OnePlus 5 modeli ile alakalı olarak Olumlu Yorumlarınızı veya Olumsuz Yorumlarınızı cihazı satın almak isteyen diğer kullanıcılara ulaştırabilirsiniz.

Bu sayede bu cihaza sahip olmak isteyen kullanıcılarda cihazı satın almadan önce bir fikir edinebilirler.

 

OnePlus 5 Modeli Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 Yorum

 1. One plus 5 128 GB telefonumda ses problemi vardı telefon kafasına göre aramalarda bazen çalıyor bazen çalmıyordu zaten 5t almaya niyetim vardı ve bende değiştirdim 5t aldım aynı sorun bunda da var yazılımla mı alakalı acaba bilemedim yoksa telefonla ilgili genel bir sorun mu, aynı şikayeti yaşan varsa lütfen yazsin

  Cevapla
  • Sim kartınızı kendiniz keserek küçülttü iseniz öncelikle onu değiştirin. Ondan kaynaklı bir sorunda olabilir.
   Varsa tüm güncellemeleri yapın Verilerinizi yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza Hard Reset atın.
   Sorun çözülmemiş olursa yazılımın direkt kendinden demektir. Destek forumlarına bir göz atın.

 2. Merhaba one plus 5 telefonuma güncelleme geldi yüklüyorum tel açılıp kapanıyor fakat açıldığında yükleme başarısız diyor nasıl olacak bu is

  Cevapla
  • Yazılımsal bir takılma muhtemelen.
   Verileri yedekleyin.
   Google hesaplarını kaldırın.
   Cihaza Hard Reset atın.
   Güncellemeleri yükleyin.
   Cihaza yeniden hard reset atın.
   Güle güle kullanın.

   Cevapla
 3. Merhaba arkadaşlar mi 6 cihazimi dün itibariyle aldım bu gün deneme imkanım oldu. Kamera performansı tam bir hayal kırıklığı. Bundan önce kullandığım daha iddiasız telefonumda bile daha güzel sonuçlar elde ediyordum. Gündüz çekimi ışık bol olursa fena sayılmaz renksiz ama en azından daha net ama gece çekimi tam bir facia. Çok üzgünüm hayal kırıklığına uğradım. Telefon konusunda teknik bilgiye sahip değilim. Fotoğraftan anlayan bir kaç arkadaşa ayarlarını yaptırayım dedim yine olmadı. Ayrıca kulaklıkla ses dinlerken de ses yükselip alçaliyor bu da benim için bir sorun. Bu konulara çözüm bulmuş bir arkadaştan öneri bekliyorum. Aksi halde iade etmeyi düşünüyorum tabi geri alınırsa.
  Kısacası ben aldığıma bin pişman oldum.

  Cevapla
 4. Merhaba arkadaşlar mi 6 cihazimi dün itibariyle aldım bu gün deneme imkanım oldu. Kamera performansı tam bir hayal kırıklığı. Bundan önce kullandığım daha iddiasız telefonumda bile daha güzel sonuçlar elde ediyordum. Gündüz çekimi ışık bol olursa fena sayılmaz renksiz ama en azından daha net ama gece çekimi tam bir facia. Çok üzgünüm hayal kırıklığına uğradım. Telefon konusunda teknik bilgiye sahip değilim. Fotoğraftan anlayan bir kaç arkadaşa ayarlarını yaptırayım dedim yine olmadı. Ayrıca kulaklıkla ses dinlerken de ses yükselip alçaliyor bu da benim için bir sorun. Bu konulara çözüm bulmuş bir arkadaştan öneri bekliyorum. Aksi halde iade etmeyi düşünüyorum tabi geri alınırsa.
  Kısacası ben aldığıma bin pişman oldum. Bundan önce t50 ve daha sonrası Samsung s6 kullanıyordum. Keşke yine Samsung alsaydım diyorum.

  Cevapla
 5. Arkadaşlar öne plus 5 aldım ithalatçı garantili telefonda şebeke sorunu var ses geliyor fakat karşıya gitmiyo bunu sebebi ne olabilir

  Cevapla
  • Kulaklık ile de deneme yapın. Ses giderse muhtemelen mikrofon kaynaklı bir sorun. Yine de emin olmak adına son birkez Cihazdaki verilerini yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve Tuş Kombinasyonu ile Hard Reset işlemi uygulayın. Düzelme olma ihtimali var. Olmazsa servise gidecek.

   Cevapla
 6. Merhaba mi6 2/3hafta oldu alali ilk 1 haftadan sonra telefon kendi kendine kapanma sorunu yapiyor acmak istedigimde aciliyor ama hicbir temas olmadan kendi kendine kapaniyor ne yapmam lazim

  Cevapla
  • Yazılımsal olma ihtimaline karşı Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın, Hard Reset atın. Sorun yazılımsal ise sorun düzelecektir.
   Donanımsal bir sorun varsa ve sorun devam ediyorsa Servis ile görüşmenizi öneririm.

   Cevapla
 7. Merhaba, özellikle telefonun özellikleri ve performansı harika; fakat üst kısmı kapalı olduğunda ya da önünde birşey varken mavi alanı kapatmayın, cihazı etkinleştirin yazısı çıkıyor. Şu sıralar da sık sık çıkmaya başladı bunu düzeltme şahsi var mı

  Cevapla