OnePlus Cihazlarında Neden Kablosuz Şarj Kullanmadığını Açıkladı

OnePlus firması pazara sürdüğü Amiral Gemisi seviyesindeki cihazların hiçbirinde Kablosuz Şarj Özelliğini kullanmamıştı. Bunun sebebi OnePlus’ın kurucularından olan Pete Lou tarafından açıklandı.

Samsung, LG ve Apple gibi firmaların Amiral Gemisi seviyesindeki telefonlarında artık olmazsa olmaz özellikler arasında sunduğu Kablosuz Şarj özelliği Xiaomi ve OnePlus gibi ciddi satış rakamlarına ulaşan firmalar tarafından tercih görmemişti.

Birçok kişiye göre bunun sebebi Uygun Fiyatlı Telefon üreten firmaların maliyetlerden kısmak adına Kablosuz Şarj Desteği sunmadığı yönünde idi. Ancak OnePlus’ın kurucularından olan Pete Lou tarafından yapılan açıklama Kablosuz Şarj Teknolojisinin ne kadar gerekli olduğu konusunu da gündeme taşımış oldu.

 

OnePlus Dash Şarj Sistemi

 

Kablosuz Şarj Gerçek Anlamda Özgürlük Sunmuyor

Pete Lou’ye göre Kablosuz Şarj Teknolojileri henüz mevcut yapısı ile kullanıcılara tam bir özgürlük alanı sunamıyor. Kablosuz Şarj özelliğini kullanabilmeniz için cihazı Wireless Pad üzerine bırakmanız gerek. Cihaz şarj olurken Fotoğraf veya Video Çekmek, Telefon Görüşmesi yapmak, Mesajlaşmak gibi işlemleri yapmak ise ya imkânsız ya da oldukça zor.

Bu durumda da Kablosuz Şarj ile iletişimi kesilen cihazın Şarj Olma İşlemi de durmuş oluyor.

İşte bu noktada da OnePlus firmasına göre Kablosuz Şarj şu aşamada gerçekten Kablosuz değil.

 

Apple Kablosuz Şarj Ünitesi

 

Kablo İle Hızlı Şarj Desteği Yeterli Geliyor

Birçok kullanıcı için Kablosuz Şarj şu aşamada oldukça gereksiz. Cihazla beraber verilmeyen Wireless Şarj Üniteleri için para ödemek ve onları kullanmak şu aşamada insanların pek de tercih ettikleri bir şey değil.

Hızlı Şarj Desteği ile zaten birçok cihaz 1 Saat – 1.5 Saat gibi kısa sürelerde %0 ‘dan %100 doluluk oranına ulaşabiliyor. Acil işi olanlar için de 10 Dakika veya 20 Dakikalık şarj ile 2-3 saatlik telefon görüşmesi yapma imkânı sunulmuş durumda.

OnePlus firmasının cihazlarında kullandığı DASH Şarj Sistemi, Qualcomm firmasının Quick Charge 3.0 sistemi ve diğer birçok benzeri sistem sayesinde cihazlarımı şarj etmek kablolu ya da kablosuz oldukça hızlı.

Şuan ki Wireless Şarj Sisteminin gelişmesi ve Bluetooth gibi bir kapsama alanına ulaşması durumunda, cihazları cebinizden bile çıkarmadan şarj edebilmek imkânına kavuşulduğunda Kablosuz Şarj Sistemi gerçekten değerlenecektir.

OnePlus Cihazlarında Neden Kablosuz Şarj Kullanmadığını Açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir