OnePlus One Modeli Resmi Olarak Tanıtıldı. İşte Modelin Tüm Özellikleri

Haftalardır teknoloji basınında oldukça yoğun bir ilgi gören OnePlus firmasına ait One modeli resmi olarak tanıtıldı. İşte modelin özellikleri ve ilk izlenimler.

OnePlus One modeli Dört çekirdekli 2,5 GHz’lik hıza sahip Krait 400 altyapısını kullanan Snapdragon 801 (8974AC) serisi bir işlemci ile pazara çıkıyor.

3 GB değerinde LPDDR3 Ram kullanılan üründe JDI (Japon Display) tarafından üretilen 5.5 inçlik 401 PPI değerine sahip HD çözünürlüğünde bir ekran kullanılmış durumda.

Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemi ile pazara sürülen model ara yüz olarak ise CyanogenMod 11S ara yüzünü kullanıyor. Oldukça minimal ve sade bir ara yüz tasarımı olan CyanogenMod 11S ayrıca bu cihaza özel birçok da ekleme ve çıkarma yapmış durumda.

OnePlus One Beyaz
OnePlus One Beyaz

İlk etapta Paslanmaz Çelik ve Alüminyum gibi dış yüzey kaplamaları ile cihazı satışa çıkarmayı planlayan One Plus firması ürün ağırlığının 195gr seviyesine gelmesinden dolayı bu çalışmasından vazgeçti ve 162 gr ağırlığına ulaşan Magnezyum Malzeme ile cihazın tasarımını tamamladı.

Bu noktada OnePlus One modelinin şuan 5.5 inçlik modeller arasında en hafif model olduğu da iddialar arasında.

4,6 mm kenar kalınlığı, 152.9 * 75.9 * 8.9 ölçülerine sahip olan modelde daha önce HTC One modellerinde gördüğümüz ve yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan Çift Stereo Hoparlör de kullanılmış durumda.

13 MP değerine sahip Sony IMX214 serisi bir Arka Kamera ile kullanıcı karşısına çıkacak olan OnePlus One modelinin ön kısmında ise 0,3 değerinde bir kamera kullanılmış durumda. Selfie yaygınlığı sebebiyle firmanın önde 5 MP Kamera kullanması aslında çok güzel olurdu ancak 0.3 MP değerinde kalmış OnePlus One modeli.

Bu arada eklemeden geçmeyelim 13 MP’lik kamera ile 4K kalitesinde Video Kaydı yapabiliyorsunuz.

3100 mAh’lik bir batarya ile satışa çıkacak olan modelde StyleSwap Kapaklarda cihazla beraber satışa sunulacak. Çeşitli renkler ile birlikte gelen cihaz kapakları ise kullanıcı tarafından değiştirilemiyor.

Cihazda iki farklı seri satışa çıkacak. Bu seriler 16 GB Dahili Depolama Alanına sahip olan seri ile 64 GB Depolama Alanına sahip seri olacak.

OnePlus Renkli Kılıflar
OnePlus Renkli Kılıflar

16 GB’lık modelin pazara 300 Dolar, 64 GB’lık modelin ise 350 Dolar gibi bir fiyattan satışa çıkması bekleniyor. Ancak bu ürünlerin ülkemize gelmesi durumunda fiyat aralıklarının 1000 TL üstünde olması gayet muhtemel bir durum.

OnePlus One modelinin ilk olarak, Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Hollanda, Portekiz, İspanya, İsveç, Tayvan, İngiltere ve ABD ‘de ikinci çeyrekte başlatılacak. Cihazın daha sonrada diğer pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.

Cihaz aslında donanım olarak daha üst donanımlara çıkacak gibi görünüyordu ama Fiyat & Performans olarak yine de çok iyi durumda.

Alınabilecek cihazlar arasında yerini alan OnePlus One modelinin Türkiye Pazarında satışa sunulup sunulmayacağı belli değil. Ama satışa çıkarsa ve Uygun Fiyatlı olursa gerçekten büyük ilgi göreceği kesin.

Pazara çıkması durumunda General Mobile Discovery Elit modeliyle büyük bir çekişme içerisine girecek demektir.

 

 

OnePlus One Modeli Resmi Olarak Tanıtıldı. İşte Modelin Tüm Özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir