Orta Seviye Kullanıcılara Hitap Eden Sony Xperia SP Duyuruldu

Sony firması Xperia Z ve Xperia ZL modellerinden sonra yeni nesil modellerini duyurmaya devam ediyor. Firmanın yeni telefonu Xperia SP‘nin detayları haberimizde.

Sony Xperia Z ve Sony Xperia ZL modellerinden sonra yeni nesil akıllı telefonlarını tanıtmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz senenin üst segment telefonlarına yakın özellikler sunan telefonlar, artık orta segment seviyesine düşmüş durumda. Bu biz kullanıcılar için iyi bir haber. Çünkü daha performanslı ve yüksek özellikli telefonları, daha uygun fiyata alabileceğiz.

Sony’nin duyurduğu Xperia SP, orta segmentin üzerinde yer alan bir akıllı telefon. 4.6 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde Bravia Engine 2 LCD teknolojisine sahip olan telefon, işlemci olarak Qualcomm’un Krait mimarili çift çekirdekli Snapdragon MSM8960 Pro çipsetini kullanıyor.

Xperia SP‘deki çift çekirdekli Krait işlemci, 1.7 GHz hızında çalışıyor. Bu işlemciye, Adreno 320 GPU’su eşlik ediyor. 720p ekran çözünürlüğüne sahip bir telefon için, donanımın oldukça yeterli olduğu görülüyor.

Orta Seviye Kullanıcılara Hitap Eden Sony Xperia SP Duyuruldu
Orta Seviye Kullanıcılara Hitap Eden Sony Xperia SP Duyuruldu

8 GB dahili hafızaya sahip olacak Xperia SP‘nin RAM miktarı şimdilik açıklanmadı. 1 ya da 2 GB RAM ile gelecek olan Xperia SP, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemiyle gelecek. Ayrıca hafızanın microSD ile artırılabilir olduğunu da ekleyelim.

8 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip olan Xperia SP, 1080p video kaydı yapabiliyor. Cihazın ön kamerası ise VGA çözünürlüğünde.

Batarya konusunda cömert davranan Sony, Xperia SP’de 2370 mAh’lik bataryaya yer vermiş. Cihazın 18 saat 53 dakika konuşma süresi sunduğu da gelen bilgiler arasında.

Plastik ve alüminyum kaplama karışımına sahip kasayla üretilen Xperia SP, 155 gram ağırlığa sahip olacak ve 9.98 mm kalınlığında olacak.

Xperia Z’ye benzeyen tasarımına ek olarak, alt kısımda şerit halinde yanan LED aydınlatmaya yer verilen Xperia SP, tuşsuz tasarıma sahip.

Beyaz, kırmızı ve siyah renk seçeneklerine sahip olan Xperia SP, Mart ayının sonu ya da Nisan ayının başları gibi satışa sunulacak. Xperia SP’nin kırmızı ve siyah renkli modelleri ise yılın ikinci yarısından sonra alınabilir olacak. Cihazın fiyatı henüz netleşmiş değil.

 

Kaynak: ShiftDeleteNet

Orta Seviye Kullanıcılara Hitap Eden Sony Xperia SP Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir