Osmangazi Köprüsünde Araçlarını Durdurup Selfie Çekilenlere 92 TL’lik Ceza Yolda

Bayram sebebiyle Ücretsiz olarak kullanıma açılan Osmangazi Köprüsünde araçlarını sağ şeride çekerek yol boyu Selfie Çekilen araç sahiplerine kötü haber geldi. Otoyol üzerinde zaruri haller dışında Duraklamanın yasak olması sebebiyle araç sürücülerine 92 TL ceza yolda.

1 Temmuz 2016 günü açılan ve 11 Temmuz 2016 günü sabah 07.00’a kadar Ücretsiz olarak sürücülere hizmet sunan Osmangazi Köprüsünün Kocaeli, Yalova, Bursa ve Sakarya gibi komşu illerden çoça ziyaretçisi olmaya başladı.

Köprüyü görmek için gidiş dönüş yapan araçlar Bayram tatiline giden araçlarla beraber 4 dakikalık geçiş süresine sahip olan köprüde trafiğin yavaşlamasına sebep oldular.

Birde köprüde Selfie Çekilmek için araçlarını sağ şeride çeken şoförler olunca Osmangazi Köprüsü daha ilk günden duran bir trafiğe sahip oldu.

Uyarılara rağmen köprü üzerinde durarak Selfie çekilen araçlara ise “Yerleşim birimleri dışındaki karayolunda, zorunlu haller dışında duraklamak veya park etmek, zorunlu hallerde gerekli önlemleri almadan duraklamak veya park etmek” maddesinin çiğnenmesi sebebiyle 92 TL Ceza Kesildi.

Trafik ekiplerinin bir gün içinde yüzlerce ceza kestiği buna rağmen halen köprü üzerinde durup selfie çekilenlerin olduğu bilgisi verildi.

Osmangazi Köprüsünde Araçlarını Durdurup Selfie Çekilenlere 92 TL’lik Ceza Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir