• TARİH: 24.05.2018
Osmangazi Köprüsünün Açılışı Yapıldı, Bayram Boyunca Ücretsiz Kullanılabilecek

Osmangazi Köprüsünün Açılışı Yapıldı, Bayram Boyunca Ücretsiz Kullanılabilecek

İstanbul İzmir arasındaki yolculuk süresini önemli bir ölçüde azaltacak olan Osmangazi Köprüsü bu akşam resmi olarak açıldı. Açılışa özel bir de müjde verildi ve Ramazan bayramı boyunca Köprüden Geçişlerin Ücretsiz olacağı duyuruldu. Yapılan çalışmalar ile şu aşamada otomobil ile ortalama 8 saat süren İstanbul İzmir arası yolculuk Osmangazi köprüsü ve ara yollar sayesinde 3 saatin […]yorumlar.net

İstanbul İzmir arasındaki yolculuk süresini önemli bir ölçüde azaltacak olan Osmangazi Köprüsü bu akşam resmi olarak açıldı. Açılışa özel bir de müjde verildi ve Ramazan bayramı boyunca Köprüden Geçişlerin Ücretsiz olacağı duyuruldu.

Yapılan çalışmalar ile şu aşamada otomobil ile ortalama 8 saat süren İstanbul İzmir arası yolculuk Osmangazi köprüsü ve ara yollar sayesinde 3 saatin altına inmiş olacak.

Toplamda 39 ay gibi bir sürede yapımı tamamlanan ve bugün akşam saatlerinde yapılan gösteriler ve ücretsiz iftar yemeği ile açılışı yapılan köprü Bayram Sürecinde de ücretsiz olarak kullanıma açık olacak.

Ayrıca açılıştan önce Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu tarafından saate 400 kilometre hızla Kawasaki H2R marka motorla köprü geçilmiş oldu.

Bu hızın Kawasaki H2R serisi için bu güne kadar görülen en yüksek hız olarak kayıtlara geçtiğini de belirtmemiz gerek.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir BULGAN
Kadir BULGAN Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Mezunu. Teknoloji, Bilgisayar ve Elektronik Dünyası ile yakından ilgili. Bursa'lı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status