ÖSYM Mobil Uygulaması IOS ve Android İçin Çıktı

ÖSYM tarafından yapılan Sınavlara Başvuru Yapmak, Sınav Sonuçlarına Ulaşmak ve ÖSYM Duyurularına hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen Mobil Kullanıcılar için ÖSYM Mobil Uygulaması IOS ve Android için çıktı.

Devlet ve devlete bağlı kurumların yavaş yavaş Güncel Teknolojiyi yakalamaya başlaması E-Devlet Süreci ile başlamıştı. Bu sürecin yavaş yavaş Mobil Teknolojiler alanına da kaymaya başlaması birçok anlamda sevindirici.

ÖSYM Sınav Sistemine giriş yapmak için sıkıntılı bir süreç yaşayan öğrenciler bu yeni Mobil Uygulama sayesinde hem daha hızlı işlem yapabilme imkânına sahip olacaklar hem de daha az sorun yaşayacaklar.

 

 

ÖSYM Mobil
ÖSYM Mobil

 

Android ve Apple İçin ÖSYM Mobil

İlk etapta AppStore ve Google Play Store üzerinden Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan ÖSYM Mobil Uygulaması ilerleyen süreçte az bir ihtimal olsa da Windows Market ile de buluşabilir.

TC Kimlik Numaranız ve ÖSYM Şifreniz ile giriş yapabileceğiniz ÖSYM Mobil Uygulaması yapı olarak ÖSYM Web Sayfasının biraz daha düzenlenmiş ve mobile uyarlanmış hali olarak da ele alınabilir.

 

ÖSYM Tarafından Yapılan ÖSYM Mobil Duyurusu

ÖSYM MOBİL’ adlı Mobil Uygulaması Hakkında Bilgilendirme

ÖSYM MOBİL’ adlı mobil uygulama Android Market ve App Store’da hazırlanmış olup uygulamaya geçecek olan ÖSYM Mobil uygulaması ile adaylar, sınav sonuçlarına mobil cihazlarından kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Mobil uygulama ile adaylar programı indirip bir kez güncelleme yaptıktan sonra, sonuçlar otomatik olarak cihazlarına bildirim olarak gelecektir. Uygulama 3 ana ekrandan oluşmakta olup adaylar, TC Kimlik / YU numaraları ve Aday İşlemleri Sistemi’nde (AİS) tanımlı şifreleri ile sisteme giriş yapabilecektir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, ‘sınav liste’ ekranında, AİS sisteminde sonuç bilgisi bulunan adaya ait tüm sınavlar, sonuç açıklama tarihine bakılarak listelenecektir. Adaylar aynı zamanda ‘sınav liste’ ekranından güncelleme butonunu kullanarak AİS sisteminden sınav listesini güncelleyebilecektir. Sınav sonuç ekranından da adaylar sınav sonuç bilgilerine ulaşabilecektir.

Sonucu açıklanan yeni bir sınav olduğu takdirde, adayların sınav sonuçları, ÖSYM Mobil uygulamasını kurmuş ve sisteme giriş yapmış oldukları tüm cihazlara otomatik bildirim olarak yollanacaktır. Bu bildirim ile aday, ilgili sınav ve yerleştirme sonucunu görüntüleyebilecektir.

Uygulamanın ilk versiyonu ’Mobil Sonuç’ uygulaması olup sonraki versiyonlarda ise  ‘Duyurular’ ve ‘Bilgi Güncellemesi’ imkânı sağlanacaktır.

İlk uygulama başlatıldığında adaylar, sistemde var olan sınav sonuçlarını toplu olarak görebilecekler ve ilk gelen sınav/yerleştirme sonuçlarını bu uygulamadan alabileceklerdir.

Adaylara ve ilgililere duyurulur.

 

ÖSYM Mobil Uygulaması
ÖSYM Mobil Uygulaması

 

Sınav Başvuruları ve Sınav Sonuçları ÖSYM Mobil’de

ÖSYM Mobil Uygulaması üzerinden ÖSYM tarafından yapılan Sınavların Başvuruları yapılabilirken Sınav Sonuçlarına da yine buradan ulaşılabiliyor. Ayrıca Duyuru ve Bilgilendirmeler sayesinde de sınavlar hakkında son dakika bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Her kullanıcı için Olmazsa Olmazlar arasında sayılacak bir uygulama olmasa da özellikle ÖSYM tarafından yapılan ve internet başına gitmeyi kendisine zül görenler için olmazsa olmazlar arasında yerini alacaktır.

Siz de ÖSYM Sınavlarından birisine girdi iseniz IOS veya Android Akıllı Telefonunuza ÖSYM Mobil Uygulamasını yükleyebilirsiniz.


Android Uygulama

ÖSYM Mobil Uygulaması IOS ve Android İçin Çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir