Oyun Konsolları Akıllı Telefonlara Karşı Yenik mi Düşüyor?

Son dönemde Akıllı Telefon ve Tablet Bilgisayar pazarının hızlı bir yükselişe girmesi ve birçok grafik firmasının düzenli olarak standartları yükseltmesi gelecek senelerde Oyun Konsolu pazarının daralmasına neden olacak gibi görünüyor.

Yeni İpad modelini pazara sunarken Apple CEO’su Tim COOK tarafından yapılan açıklamada “İpad Çözünürlülük olarak Oyun Konsollarını geri bıraktı” mesajı verilmiş ve bu mesajın ne anlama geldiği tartışılmaya başlanmıştı.

Şu aşamada pazarda olan Oyun Konsollarının görsellik seviyesine Nvidia tarafından yapılan bir tahminle 2 sene içerisinde ulaşılmış ve geçilmiş olacak. Yani Oyun Konsolu üreten firmalar önümüzdeki 2 sene içerişsinde büyük bir adım atmazlarsa Cep Telefonları ve Tablet Bilgisayarlar yakın dönemde onların yerlerini almaya başlayacak gibi görünüyor.

Büyük bir ihtimalle Oyun Konsolu alanında yakın dönemde yeni modelleri pazarda görmeye başlayacağız. Özellikle PlayStation 4 2013 senesi olmadan pazara sunulacak gibi görünüyor.

Ancak firmaların bariz şekilde kendilerini ve görsellerini geliştirmeleri gerekiyor. Aksi bir durumda bu pazar daralma yaşayacak ve Sony firması gibi bu alandan büyük kazanç sağlayan firmalar için pek de iyi günler başlamayacaktır.

 

Oyun Konsolları Akıllı Telefonlara Karşı Yenik mi Düşüyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Tabletler, telefonlar asla oyun konsollarıyla yarışacağını düşünmüyorum. Oyun konsollarını ne kadarda sıkıştırsada oyun konsollarını bir noktadan sonra ne yaklaşabilecekler nede geçebilecekler.

    Cevapla