Oyun Pazarında Yeni Trend: QuizUp

Oyun Pazarında Yeni Trend: QuizUp

Akıllı telefonlarda kullanılan en popüler uygulamalar arasına giren önemli sayıda oyun da var. Hatta akıllı telefon kullanıcılarının önemli bir kısmı, telefonlarını sadece oyuna endeksli olarak kullanmakta. Bu oyunlar sadece bağımsız oyunlar değil aynı zamanda internet üzerinden oynanan oyunlar da olabiliyor. Mesela bu alandaki oyunlardan biri olan Candy Crush’ı sanırız duymayan yoktur. Pek çoğumuz “oyun” deyip […]yorumlar.net

Akıllı telefonlarda kullanılan en popüler uygulamalar arasına giren önemli sayıda oyun da var. Hatta akıllı telefon kullanıcılarının önemli bir kısmı, telefonlarını sadece oyuna endeksli olarak kullanmakta. Bu oyunlar sadece bağımsız oyunlar değil aynı zamanda internet üzerinden oynanan oyunlar da olabiliyor. Mesela bu alandaki oyunlardan biri olan Candy Crush’ı sanırız duymayan yoktur.

Pek çoğumuz “oyun” deyip geçiyoruz ama bu oyunların ciddi piyasa değerleri ve inanılmaz getirileri olabiliyor. Sözgelimi Candy Crush Saga‘nın sadece altı aylık dilimdeki getirisi 180 milyon doları bulmuştu. Yine bir başka oyun Angry Birds‘ün yapımcısı Rovio’nun 2012 yılı kârı 71 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Hâl böyle olunca oyun geliştiricileri de ciddi şekilde bu işin üzerine düşmeye başladılar.

  2014 Yılında Akıllı Telefonların Tepe Modellerinde FULL HD Ekran Kalmayacak

Mobil platformlar için geliştirilen dikkat çekici son oyunlardan biri de QuizUp. Oyunun temel mantığı, 250 konuda en az 200 bin soruluk bir havuzdan karşınıza çıkan soruları cevaplamanız üzerine kurulu. Facebook ile entegrasyonu da bulunan oyun, iOS tarihinin en hızlı yayılan oyunu oldu. QuizUp‘ı bu denli popüler yapan yönlerinden biri, oyuna kullanıcılar tarafından da katkı yapılabiliyor oluşu. QuizUp’ın hızlı yükselişinin önündeki engellerden biri ise, oyunda İngilizce’den başka dil seçeneğinin olmaması.

Oyun Pazarında Yeni Trend QuizUp
Oyun Pazarında Yeni Trend QuizUp

Oyunun yapımcısı olan Plain Vanilla Games, QuizUp’ın daha da geliştirilmesi için 22 milyon dolarlık ek bir yatırımı elde etmiş durumda. Bu meblağın, oyunun iOS yanında Android tabanlı sistemler için de kullanılır hâle getirilmesi ve İngilizce’nin yanında başka lisan desteklerinin de sağlanması için kullanılacağı tahmin ediliyor.

  Akıllı Telefonlarda ve Giyilebilir Teknoloji Ürünlerinde Son Durak Neresi

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status