Özellikleri İle Dikkat Çeken “Gionee Elife E7” Akıllı Telefon Modeli Duyuruldu

Çinli telefon üreticilerinden olan Gionee firması tarafından duyurusu yapılan Fotoğraf Makinesi özellikli Akıllı Telefon modeli Elife E7 modeli pazara çıkmaya hazırlanıyor.

Donanımsal olarak pazarda satışı yapılan Üst Seviye Modeller arasında kendisine yer bulacak olan Gionee Elife E7 modeli bilinen Çinli Telefon Algısını da kırabilecek güçte. Çünkü MediaTek İşlemci yerine bu defa SnapDragon serisi işlemciler tercih edilmiş.

Qualcomm SnapDragon 800 serisi Krait 400 tabanlı işlemci ailesi ile pazara çıkan modelde 2,2 GHz’lik Dört Çekirdekli bir işlemci hızı sağlanmış durumda. 16 GB’lık depolama alanına sahip olan model de 2 GB Ram kullanan Gionee Elife E7, 32 GB Depolama Alanına sahip üründe ise 3 GB Ram kullanmış.

Ayrıca LTE Destekli bir seri daha üretmesi beklenilen firmanın bu seride de SnapDragon 800 serisi Krait 400 tabanına sahip işlemci ailesi ile 2,5 GHZ’lik bir hıza ulaşması hedefleniyor.

5.5 inçlik JDI tabanlı Full HD (1920*1080 Piksel) bir ekran ile pazara çıkacak olan modelin 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip olması bekleniyor. Ayrıca cihazın Gorilla Glass 3 serisi bir ekrana sahip olacağını ve çizilmelere karşıda maksimum dayanıklılık sağlayacağını söylemeden geçemeyeceğim.

En önemli özeliklerinden birisi olan Kameraya geldiğimizde cihazda 1.34 Mikron boyutunda 16 MP çözünürlükte bir kamera kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca modelin ön kamerası da 8 MP olarak belirlenmiş. Model için belirlenen 16 MP kamera çözünürlüğünün Galaxy S4 Zoom modeli ile yarışıp yarışamayacağı ise cihazın pazara çıkmasından sonra belli olacak gibi görünüyor.

Elife E7 modelinde Android İşletim Sisteminden yana tercih kullanan Gionee firması bu noktada AMIGO 2.0 ile cihazı daha görsel ve geniş bir uygulama yelpazesi içerisine taşımış durumda.

Gionee Elife E7
Gionee Elife E7

Ürünlerin 5 Aralık 2013 tarihinden itibaren satışta olacağı bilgisini verdikten sonra modellere göre fiyatlara bir bakalım.

32 GB’lık modeli 525 Dolar, 16 GB’lık modeli ise 443 Dolar gibi bir fiyattan satışa sunulacak.

2013 senesinin son ayında satışa çıkacak olan modelin ilk etapta Çin Mobil Pazarında satışa çıkacağı, 2014 yılından sonra ise Global Mobil Pazarda satışa çıkacağı bilgisi gelen ilk bilgiler arasında.

Gionee Elife E7 modelinin Türkiye Pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Ancak satışa sunulması durumunda 32 GB’lık versiyonun 1000 – 1500 TL arasında bir fiyattan satılacağını öngörebiliriz.

 

Özellikleri İle Dikkat Çeken “Gionee Elife E7” Akıllı Telefon Modeli Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir