Panasonic Firması KX-PRX120 İsimli Android Dect Telefonu Duyurdu

 

Akıllı Telefon, Tablet PC, Navigasyon ve Fotoğraf Makinelerinden sonra Android İşletim Sistemi şimdi de evlerde kullanılan Kablosuz Telefon – Dect Telefon modellerinde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Panasonic markası ile pazara sürülmeye hazırlanılan KX-PRX120 isimli model evlerde kullandığımız Dect Telefonlara yeni bir bakış açısı getiriyor ve Android İşletim Sistemi ile Dokunmatik bir ara yüz ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

3.54 inçlik 480 * 320 piksellik bir ekrana sahip olan Panasonic KX-PRX120 modeli Android 4.0 Jelly Bean İşletim Sistemi ile geliyor ve birçok Akıllı Telefondan daha üst seviyeye çıkmış oluyor.

Wi-Fi, Bluetooth ve GPS Desteği de sunan Panasonic KX-PRX120 modeli bir anlamda Akıllı Telefon havasını direkt olarak ev telefonlarına sunmuş oluyor.

Panasonic Firması KX-PRX120 İsimli Android Dect Telefonu Duyurdu
Panasonic Firması KX-PRX120 İsimli Android Dect Telefonu Duyurdu

Arka kısımda kamera olmayan modelin ön kısmında ise 0,3 MP’lik bir kamera konuşlandırılmış durumda. 1450 mAh’lik bir batarya ile gelen KX-PRX120 modelinde Şarjlı Kalem Pil kullanımı mümkün değil. Bu sebeple de dışarıdan pil alma gibi bir durumunuz yok.

Micro SD ve SDHC Kart desteği ile gelen Panasonic Akıllı Dect Telefon modeli Micro USB kanalı ile de şarj edilip kullanılabiliyor.

Gelen ve giden aramaları hafızasında tutma özelliği, 6 cihaza kadar çoklu ana istasyon kurma özelliği, arayan numarayı ve kayıtlı ise ismi göstermesi, 40 dakikalık telesekreter kayıt desteği, arayan numara hafızası gibi birçok dâhili özellikte Panasonic KX-PRX120 ile beraber kullanıcıya sunuluyor.

Henüz satış tarihi resmileşmeyen Panasonic KX-PRX120 modeli ortalama olarak 250 Dolar gibi bir fiyat etiketi ile pazara çıkacak. Bu durum ülkemizde Akıllı Telefon fiyatına denk geldiği için pek de hoş karşılanmayacaktır açıkçası.

Panasonic Akıllı Dect Telefon
Panasonic Akıllı Dect Telefon

Sabit Telefon döneminin oldukça sıkıntılı olduğu bir süreçte Panasonic firması tarafından Akıllı Dect Telefon alanına yatırım yapılması ne kadar doğru bilinmez ancak 150 – 200 TL gibi bir fiyattan satışı yapılması durumunda Panasonic KX-PRX120 modelinin satışı olacaktır diye düşünüyoruz.

Ancak özellikle Türkiye gibi ülkelerde bir Dect Telefon için kimse 500 TL’yi gözden çıkarmayacaktır. En kötü ihtimalle bu fiyata bir Akıllı Cep Telefonu alarak o telefon kullanılacaktır.

 

 

Panasonic Firması KX-PRX120 İsimli Android Dect Telefonu Duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir