Panasonic şirketinden yepyeni bir ürün: Akıllı Askı

Televizyonlarıyla ve kameralarıyla meşhur bir şirket olan Panasonic, beklenilmeyen garip bir ürünle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Elektronik firması olarak tanınan Panasonic, bu sefer müşterilerinin gardıroplarına girmeyi hedefliyor. Yeni çıkan bu ürünün temel işlevi kıyafetlerin üstüne sinen kokuları gideren bir askı olması. İlk olarak Japonya’da satışa sunulacak ürünün fiyatının 20.000 yen, yani 180 dolar olması bekleniliyor.

 

Akıllı Askının teknolojisi nasıl çalışıyor?

 

Panasonic şirketi tarafından nanoe teknolojisi olarak tanımlanan teknolojinin kullanıldığı Akıllı Askı, yüksek voltaj kullanarak su parçacıkları oluşturuyor. Bu sayede kıyafetlerin kumaşlarına herhangi bir zarar vermeden daha fazla nem toplanmasını sağlıyor. Toplanan fazla nem sadece küf kokularının değil, Panasonic şirketinin yayınladığı raporlara göre sigara ve duman kokularını da tamamen giderebiliyor. Hatta kıyafetlere yapışan polenleri bile temizleyebiliyor. Bu özellik öncelikle alerjisi olan ve bahar aylarında polenlerin artmasıyla alerjisi giderek şiddetlenen hastalar için oldukça iyi haber. Akıllı Askının duman ve sigara kokusunu da uzaklaştırma işlevine sahip olması, sigara kullandığı için üstüne sinen kokudan dolayı çevresindekilerin rahatsız olmasını istemeyen insanların yardımına koşuyor.

Akıllı askının yukarıdaki özellikleri yerine getirerek kıyafetlerden sinen kokuları tamamen arındırması ortalama olarak 5-7 saat sürmekte. Ürünün satışa sunulmasının ardından yapılacak satışlara göre diğer ülkelerde de satışının yapılabileceği bildiriliyor.

Panasonic şirketinden yepyeni bir ürün: Akıllı Askı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir