Passo Mobil İle Maçlara Akıllı Telefon İle Girilebilecek

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

PassoLig tarafından hayata geçirilen Passo Mobil ile birlikte artık PassoLig Kartı olmadan da Mobil Uygulama kullanılarak maç bileti satın almak ve maçlara kartsız bir şekilde girmek mümkün olacak.

2017/2018 sezonunda ilk olarak 4 Büyük Takımın stadyumlarında uygulanmaya başlanacak olan Passo Mobil Uygulaması eğer başarılı bir şekilde işlemeye başlarsa kademeli olarak diğer takımların stadyumlarına da entegre edilmeye başlanacak.

IOS ve Android İşletim Sistemi için hazırlanan Mobil Uygulama sayesinde dileyen futbolsever uygulama üzerinden Bilet Satın Alma işlemlerini gerçekleştirip yine uygulama üzerinden Stadyuma Giriş işlemlerini tamamlayabilecek.

 

Passo Mobil Bilet Satın Alma

 

Passo Mobile Uygulaması Vodafone Park’ta Tanıtıldı

PassoLig tarafından hayata geçirilen Passo Mobil Uygulaması Vodafone Park’ta düzenlenen bir basın toplantısı ile Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ve Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı tarafından tanıtıldı.

Tüm kart ve biletleme işlemlerini online olarak yapabilme imkanı sunan uygulama sayesinde bilet alma, bileti kullanma süreçleri de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

 

Passo Mobil Bilet Takibi

 

Uygulama İle Taraftarın Hayatı Kolaylaşacak

Toplantıda konuşan Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer; “Tüm kart ve biletleme ihtiyaçlarını tek bir mobil uygulama altında birleştirerek taraftarın hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Üç ay önce devreye alınan mobil uygulama ile taraftarlar; gişeden ya da internet üzerinden Passolig kartı alma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan, yalnızca cep telefonlarına Passo Mobil uygulamasını indirerek; karta başvurma aşamasından, bilet almaya kadar tüm işlemlerini yapabiliyordu. Artık cep telefonunu okutarak maça girmeyi de akıllı telefonları üzerinden yapabilecekler” şeklinde konuştu.

 

Passo Mobil Konbine Transferi

 

3 Aylık Sürede 165.000 Passo Mobil Kullanıcısı

Uygulamanın ayrıntılarını anlatan Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ise 2017-2018 sezonuna neredeyse üç milyon Passolig kart sahibi ile girdiklerini ifade ederek, “Gördük ki 3 yıldır taraftarların 2 milyondan fazlası başvurularını dijital kanallar üzerinden yapmış. 2017 yılında bu oran yüzde 70 düzeyinde. Bu başvuruların yüzde 50’si ise akıllı telefonlardan gerçekleşmiş. Teknoloji çağında dijital olarak hayatı kolaylaştırmak gerekiyor. 2016-2017 sezonunda Süper Lig ve TFF 1. Lig’de toplam 3 milyon 700 bin kişi maç izlemek üzere turnikelerden geçmiş. Futbolseverlerin maça girişini daha da kolaylaştırarak, bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz. Dünyanın tamamiyle dijital maça giriş sistemini taraftara sunuyor olmaktan dolayı mutluyuz. Passo Mobil uygulaması sayesinde taraftarlar, kolay ve hızlı bir şekilde kart başvurusu yapma, maç bileti alma, para yükleme, bilet süresini uzatma, bilet transferi ve kombineden maç bileti transferi gibi işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra şimdi de akıllı cihazları ile maça giriş işlemlerinin tümünü gerçekleştirebiliyor.

 

Passo Mobil PassoLig Kartı

 

60 Binden Fazla Mobil İşlem Gerçekleştirildi

Uygulamanın yayına alındığı Mayıs 2017 ile Ağustos 2017 tarihleri arasında, Ligin tatilde olmasına rağmen Passo Mobil Uygulaması 165.000 kişi tarafından indirilmiş durumda.

Yine uygulama üzerinden bu süre zarfında 60.000 den fazla işlem gerçekleştirilmiş.

Uygulamayı indirenlerin profilleri ise şu şekilde;

  • %60 oranı 18 – 35 Yaş aralığında
  • %52’si IOS, %48’i Android
  • En yoğun kullanılan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana olarak belirlenmiş durumda.

 

Passo Mobil Kolay Kullanım Rehberi

Passo Mobil Uygulaması ile alakalı olarak hazırlanan Video Rehber sayesinde uygulamayı çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Canlı Sonuç Takibi Yapılabilecek

Passo Mobil sadece bir Biletleme Uygulaması olarak çalışmayacak.

Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının canlı skorları da uygulama üzerinden kullanıcılara aktarılıyor olacak.

Ayrıca uygulama üzerinden gelecek haftaların maçlarına ait biletler için de takip işlemi yapılabilecek. Bu sayede maçın biletleri satışa çıktığında Passo Mobil üzerinden bildirim alarak satın alma işlemini biletler tükenmeden yapabilecek.

 

Passo Mobil Geçiş Sistemi

 

Passo Mobile Android Uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aktifbank.passo

Passo Mobile IOS Uygulaması: https://itunes.apple.com/tr/app/passo/id1138434517?l=tr&mt=8

Passo Mobil İle Maçlara Akıllı Telefon İle Girilebilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir