Paypal Nakit Kart Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

İnternet ve Yurt Dışı Alışverişlerde sıkça kullanılan bir ödeme yöntemi olan Paypal sisteminin ülkemizdeki Paypal Nakit Kart Sistemi kapanıyor.

Paypal ve TEB ortaklığı ile ülkemizde faaliyete geçen Paypal Nakit Kart sistemi oldukça fazla tercih ediliyor ve özellikle İnternet Alışverişlerinde birçok kullanıcı tarafından Güvenli Ödeme Sistemi olarak kullanılıyordu.

Ancak son dönemlerde gelen bazı sınırlamalar sonrasında Paypal ve TEB tarafından Nakit Kart Sisteminin artık pek bir anlam ifade etmeyeceği düşünülmüş olacak ki pazardan çekilme kararı alındı.

 

Paypal - Teb
Paypal – Teb

 

Paypal Sistemi Aktif Olmaya Devam Edecek

Pazardan çekilme kararı sadece Paypal Nakit Kart ile alakalı.

Paypal Alışveriş Sistemi çalışmalarına devam edecek ve Online Ödeme Kanalı olarak kullanılması sürecek.

Nakit Kart Sisteminin geri çekilmesi ise en çok bu sistemi aktif olarak kullanan, farklı yabancı kaynaklardan düzenli olarak ödeme alan ve minimum kesinti ile bu ödemeleri nakit olarak çeken kullanıcıları etkileyecek.

 

Paypal Nakit Kart Sistemi
Paypal Nakit Kart Sistemi

 

Paypal’ın Nakit Kart Sisteminin İptali SMS İle Gönderildi

Paypal Nakit Kart sahibi olan ve sistemde Kayıtlı Telefon Numarası ve Mail Adresi bulunan tüm müşterilere bir SMS ve Mail gönderilerek sistemin kapatılacağı bildirildi.

Gönderilen bilgilendirme içeriği şu şekildedir:

Türkiye’de son iki yıldır TEB iş birliği ile yürüttüğümüz ön ödemeli PayPal Nakit Kart programının durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte siz değerli kullanıcılarımızın tüm sorularını yanıtlamak ve kart bakiyenizi kolaylıkla çekebilmenize yardımcı olmak için PayPal Nakit Kart müşteri hizmetlerimiz 7 gün 24 saat hizmetinizde olacaktır.

Kart bakiyenizi 31 Temmuz 2016 tarihine kadar;

  • MasterCard geçen yerlerde kullanabilir,
  • TEB ATM’lerinden yıllık nakit çekim limitiniz kadarı nakit olarak çekebilir,
  • TEB şubelerinden 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle nakit olarak alabilirsiniz.

Kart yüklemeleri 1 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. Bu süreçte kullanıcılarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sorularınız için; PayPal Nakit Kart müşteri hizmetlerine 0 212 331 70 75 numaralı telefonu arayarak veya destek@paypal-nakit.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

 

Paypal Nakit Kart
Paypal Nakit Kart

 

Sistemde Kimsenin Parası Kalmayacak

TEB ve Paypal işbirliği ile kullanıma açılan ve yine alınan ortak bir kararla kapatılan Paypal Nakit Kart Sisteminde kimsenin parası kalmayacak.

Sistem için uzun vadeli bir süreç belirleyen firma bu sayede dileyen müşterinin son güne kadar sistemi kullanmasına izin verirken dileyen müşterilerin de hızlı bir biçimde ödemelerini almalarını sağlamış olacak.

Paypal Nakit Kart Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı
Paypal Nakit Kart Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

Paypal Nakit Kart Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir