PayPal Nakit Kartı Kullanım Detayları ve İşlem Ücretleri

PayPal Türkiye ve TEB arasında imzalanan protokol ile hayata geçen PayPal Nakit Kart çalışması sonucunda isteyen ve sözleşmeyi onaylayan PayPal Abonelerine Banka Kartları gönderilmeye başlandı.

Uzunca bir süredir Türkiye kanadına da ağırlık vermeye başlayan PayPal ekibinin PayPal Kart hizmetini ülkemizde de sunuyor olması PP kullanıcıları için oldukça iyi bir haber olmasına rağmen kartın kullanım detayları biraz can sıkıcı.

Günlük Max. 300 TL Para Çekme limiti verilen kart ile Ayda Max. 2000 TL, senede ise Max. 5000 TL para çekme ya da alışveriş imkanı sağlıyor.

Bu sebeple de özellikle PayPal üzerinden devamlı ödeme alan ve aylık 2.000 TL’den fazla kazanç sağlayan kullanıcıların PayPal Kart işlemleri pek de makul olmayacak gibi görünüyor.

Bunun yanında kartları 5 Senelik olarak gönderilen PayPal Türkiye’nin kartlardan ilk alımda ve aylık periyotlarda bir kart ücreti alacağını da belirtelim.

PayPal Nakit Kartı Kullanım Detayları ve İşlem Ücretleri
PayPal Nakit Kartı Kullanım Detayları ve İşlem Ücretleri

PayPal Nakit Kart İşlem ve Hesap Ücretleri

PayPal Kart Başvurusu ve Kart Çıkarma Ücreti  5 TL
PayPal Nakit Kart Aylık Hesap İşletim Ücreti  1 TL
TEB Bankamatiklerinden PayPal Kart İle Para Çekme – Para Yatırma  1 TL
Başka Banka Bankamatiklerinden Para Çekme – Para Yatırma  5 TL
MİGROS ve PTT Şubelerinden Para Çekme – Para Yatırma  2 TL
PayPal Hesabındaki Parayı PayPal Kart Hesabına Aktarma  Ücretsiz
PayPal Kart ile POS Üzerinden Ödeme Yapma  Ücretsiz

 

Burada verilen ücretler PayPal Türkiye Ofisi aranarak 16 Ocak 2014 tarihinde alınmıştır.

PayPal Nakit Kart Kullanıcı Sözleşmesinde ise net bir rakam ile bilgi verilmemiş, sadece Ödeme Yapılacağına dair bir bilgi sunulmuştur. Bu noktada da PayPal Türkiye’nin ücretlerde değişiklik yapabilmesi oldukça kolay ve normal olacaktır.

İşte PayPal Nakit Kart Sözleşmesindeki o bölüm:

Kart Satış Ücreti: Anlaşmalı Satış Noktalarından ya da Web Sitesi üzerinden başvurularak alınan Kart için belirlenmiş satış fiyatıdır. Ücret, Web Sitesi üzerinden başvurulan kartlar aktive edildikten sonra gerçekleştirilecek ilk yükleme işleminde kart bakiyesinden düşülür. Anlaşmalı Satış Noktalarında kart ücretinin nasıl alınacağı ilgili nokta bazında değişebilir.

Kart Yükleme Ücreti: Kartın içine her para yükleme işleminde, işlem adedi ya da işlem tutarı doğrultusunda alınan ücrettir.

Aylık Kullanım Ücreti: Kartın kullanım bedeli karşılığı olarak, Web Sitesi üzerinden gerçekleştirilen aktivasyon işlemi sonrasında  ay sonunda kart bakiyesinden otomatik düşecek ücrettir.

Para Çekme Ücreti: Kartla ATM’den gerçekleştirilen her para çekme işleminde, işlem başına alınan ücrettir.

 

PayPal Nakit Kartına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

PayPal Nakit Kart Başvuru yapmak için bir PayPal Hesabınızın olması gerekmektedir. Bu hesabınız varsa https://www.paypal.com.tr/nakit/ adresine giriş yaparak buradan kendinize bir PayPal Nakit Kart başvurusu oluşturabilirsiniz.

İlk çıkış süreci olduğundan 10 gün gibi bir sürede adresinize gelecek olan PayPal Kartlar normal süreçte 3 ila 5 iş günü içerisinde adresinizde olacaktır.

 

PayPal Nakit Kartı Hangi Bankamatiklerde Kullanabilirim?

Bu kartı Öncelikli olarak TEB Bankamatiklerinde daha uygun bir komisyonla kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında Para Çekme için tüm bankaların bankamatikleri size hizmet sunacaktır. Ancak bu durumda tabloda da belirttiğimiz gibi aradaki komisyon oranı artmaktadır.

Para Yatırma noktasında ise size şu aşamada sadece TEB Bankamatikleri ve Diğer Bankaların Bankamatikleri yardımcı olabilecek gibi görünüyor. Gelecek süreçte ise MİGROS ve PTT Şubelerinden de işlem yapmak mümkün olacak.

PayPal Nakit Kartı Kullanım Detayları ve İşlem Ücretleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir