Pazarın Yeni Üyesi Huawei P9 İle Çekilmiş 20 Fotoğraf

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Yapılan bir tanıtım toplantısı ile duyurusu gerçekleştirilen Huawei P9 modeli özellikle Leica Lensleri ile Fotoğraf Çekiminde ben buradayım diyor.

Huawei firması bu konuda kendisine ve Leica Lenslere o kadar fazla güveniyor ki Tanıtım Toplantısı için çağrılan Basın mensuplarına daha önce bu telefon ile çekilmiş bir Fotoğraf Albümü sundular.

Tabi ki amaç burada Huawei P9 serisinin hem Ön Kamera hem de Arka Kamera noktasında ciddi bir başarıya sahip olduğunu tüm basına gösterebilmek.

 

Huawei P9 ile Çekilmiş Paris Fotoğrafı
P9 ile Çekilmiş Paris Fotoğrafı

 

Huawei P9 Modelinin Leica Lensi İle Çekilen Fotoğraflar

Daha önce özellikle pazarda sıkça kullanılan Sony Lensler yerine bu sefer Leica firması ile özel bir anlaşma içerisine girerek Huawei P9 için özel üretilen Leica Lensleri kullanan firma bakalım Fotoğraf Kalitesi anlamında gerçek bir başarıyı yakalamış mı?

Artı olarak bu başarı günün sonunda Satış Performansı ve Kullanıcı Memnuniyeti adına beklenen seviyeye ulaşabilecek mi?

Bunları da zaman gösterecek bizlere.

 

Huawei P9 Kamera Sistemi
Huawei P9 Kamera Sistemi

 

Huawei P9 Serisinin Kamera Özellikleri Neler?

24 mm f/2.2 Summarit ASPH Leica lens ile gelen P9 modelinin arka kısmında 12 mega piksellik bir kamera yapısı yer alıyor.

Ön kışında ise f2.4 diyafram açıklığında bir lense sahip ve 8 mega piksel çözünürlüğüne ulaşabilen bir kamera yapısı kullanılmış durumda.

Hem ön hem de arka kısımda kullanılan lensler ise tabi ki Leica üretimi ve P9 serisi için özel olarak hazırlanan lensler.

 

Huawei P9 ile Çekilmiş Paris Fotoğrafı
Huawei P9 ile Çekilmiş Paris Fotoğrafı

 

Beklentileri Tavan Yaptırmamak Gerek

Özellikle Teknoloji İnceleme Sitelerinde duyurusu yapılırken Fotoğraf Kalitesi bir anda göklere çıkarılan P9 modelini elimize almadan net bir şey söylemek istemiyoruz.

Ancak F/2.2 Diyafram Aralığı açıkçası pek beğenimizi kazanamadı. Şuan pazarda F/1.7 seviyeleri görüşmüş iken.

Tabi ki Leica Lensin kattığı bazı değerler olacaktır. Bu da Fotoğraf Kalitesi ve Çözünürlüğüne yansıyacaktır. Ancak beklendiği gibi bir DSLR Kalitesi almanız için ham Kamera Sensörlerinin hem de Yazılımların ciddi aşamalardan geçmesi gerekecek.

Tüm bu açıklamalardan sonra dilerseniz Huawei P9 ile çekilen albüme bir göz atın.

Ancak unutmadan belirtelim ki fotoğraflar birçok kez web sitelerine yüklendiği için ilk çekildikleri kaliteden biraz uzaklar. Ancak yine de sizde bir ön düşünce oluşturması açısından önemliler.

 

Huawei P9 ile Çekilmiş 20 Fotoğraf

Albümdeki resimlerden birisine tıklayarak Albüme Giriş Yapabilirsiniz.

Pazarın Yeni Üyesi Huawei P9 İle Çekilmiş 20 Fotoğraf

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir