Peak.com Türkiye’nin Gündemine 41 Kanalda Aynı Anda Aynı Reklamı Vererek Oturdu

Özellikle Mobil Oyun alanında ciddi atılımları olan Peak.com bu akşam 41 kanalda aynı anda yayınlanan ve 3 dakikayı aşan reklam filmi ile Türkiye’nin Gündemine oturmayı başardı.

2010 yılında İstanbul’da kurulan Peak.com 2017 yılında Farmville ve Zynga Poker gibi geniş kitlelere ulaşmış oyunların sahibi olan ABD merkezli Zynga şirketine 100 Milyon Dolar gibi bir rakama satılmıştı.

Zynga çatısı altında faaliyetlerine devam eden peak.com bu akşam 21.30’da Ulusal Yayın yapan 41 kanalda aynı anda reklam filmini oynatarak Türkiye Gündeminde kendisine yer bulmayı başardı.

 

 

Peak Jobs

 

Birçok Kişi TV Kanallarına Yönelik Bir Hacker Saldırısı Sandı

Bir Sigorta Şirketi reklamı mantığı ile başlayan reklam tam da bu sırada siyah bir ekran ve beyaz yazıların döndüğü bir DOS sayfasına dönüşüyor ve bazı kodlar ekrana çıkıyor.

Bu süreç birçok yabancı filmde kullanılan hack sayfasına benzeyince birçok izleyici ciddi anlamda reklamın gerçekten bir saldırı olduğunu düşünmüş.

Artı olarak 41 farklı kanalda yayına giren reklam filmi kanal değiştirseler dahi karşılarına çıkınca izleyicilerde daha büyük bir heyecana ve meraka sebep olmuş.

Peak.com 41 kanalda aynı anda yayınladığı, ciddi bir maliyete sahip olan bu reklam filmi ile de istediği popülerliği elde etmiş durumda.

İşin Kreatif tarafından ise Reklam Ajansı koltuğunda Medina Turgul DDB ve Medya Planlama Ajansı koltuğunda OMD Türkiye şirketlerinin oturduğunu da belirtelim.

Bu arada reklam filminde yer alan linke gitmek isteyenler www.peak.com/jobs adresini ziyaret edebilirler.

 

Peak Games

 

Video Reklamlar Youtube Üzerinden Devam Ediyor

TV üzerinden aynı anda 41 farklı kanala, tam da en yüksek izlenme sürelerinin olduğu saat aralığında, 21.30’da giren Peak.com reklamı Youtube üzerinden de farklı varyasyonları ile yayınlanmaya başlandı.

Aynı saatlerde Youtube üzerinden de aktife alınan Video Reklamlar da girişteki bulunan kısa giriş kısmı değişmiş olsa da aynı içerikle birlikte youtube izleyicisine de ulaşmayı hedefliyor.

Bakalım peak.com bu reklam bombardımanı sonrasında nasıl bir başvuru alacak, bilinirlilik noktasında hangi noktaya ulaşacak.

Peak.com Türkiye’nin Gündemine 41 Kanalda Aynı Anda Aynı Reklamı Vererek Oturdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir